Traktory

i

Autor: pci

STRAJK

Protest rolników pod Gorzowem. Główne skrzyżowanie w Krzeszycach zablokowane. Poważne utrudnienia dla kierujących

2024-04-10 15:32

Rozpoczyna się kolejny protest rolników walczących m.in. o obalenie Zielonego Ładu. Tym razem zablokują oni skrzyżowanie dróg W–134 oraz W–138 (tak zwane „Podgórze” na terenie gminy Krzeszyce). To oznacza szereg utrudnień dla kierowców jadących w stronę Lubniewic czy Sulęcina.

Rolnicy znów protestują

Protesty rolników, nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych, europejskich krajach, trwają od stycznia. Protestujący żądają m.in. wycofania się z europejskiego Zielonego Ładu oraz odbudowy hodowli w Polsce. Nie bez znaczenia pozostaje również pomoc suszowa, o którą wnioskują, a także dopłaty do zbóż, rzepaku, mleka, nawozów i innych produktów rolnych, np. malin i miodu.

Ze swoimi żądaniami wyszli na ulice, blokując wiele głównych dróg. W Lubuskiem już od ponad miesiąca zablokowana jest m.in. droga ekspresowa S3 na odcinku od Gorzowa do Myśliborza, a kierowcy chcący dojechać np. do Szczecina muszą korzystać z tzw. starej trójki. Niestety, w najbliższym czasie utrudnień ma być więcej.

Blokada lubuskich dróg. Strajk w Krzeszycach

W środę, tj 10 kwietnia o godzinie 13:00, rozpoczyna się kolejny protest, który potrwa do piątku, 12 kwietnia, do godziny 23:59. Rolnicy zablokują skrzyżowanie „Podgórze” na terenie gminy Krzeszyce, a więc drogi W–134 i W–138.

Ruch na drodze K–22 w stronę Kostrzyna nad Odrą i Krzeszyc będzie odbywał się normalnie, może być on jednak nieco spowolniony z uwagi na natężenie tego ruchu. Proszę pamiętać, iż z drogi K–22 nie będzie możliwości zjazdu, a następnie wjazdu w drogę W–134 i W–138 - informują lubuscy policjanci.

Przejazd możliwy będzie jedynie dla autobusów liniowych, pojazdów szkolnych oraz przewożących żywe zwierzęta, oraz dla służb ratowniczych. Funkcjonariusze podkreślają jednocześnie, że w nagłych przypadkach (pilny dojazd do szpitala, przewóz małych dzieci) osoby powinny zwrócić się z prośbą o możliwość przejazdu do koordynatorów protestu (ubrani są w pomarańczowe kamizelki).

Protest w Krzeszycach i objazdy. Jak jeździć?

Sulęcińscy policjanci wyznaczyli objazdy zarówno dla pojazdów osobowych jak i ciężarowych.

  • Od Ośna Lubuskiego w kierunku drogi K–22 kierowcy winny skorzystać z objazdu przez drogę W–137 (kierunek Sulęcin), następnie powiatową 1278 F (przez Miechów) lub drogę W–136 na Lubniewice.
  • Jadący drogą W–138 relacji Długoszyn w stronę Krzeszyc, również będą musieli skorzystać z opisanych objazdów. Mieszkańcy Trzebowa i Muszkowa będą mogli swobodnie dojechać do miejsca zamieszkania.

Podróżni mogą liczyć na pomoc policjantów, którzy będą kierować ruchem na wskazanych objazdach. 

Protest rolników w Gorzowie

Sonda
Czy popierasz strajk rolników?
Protest rolników w centrum Gdańska