WORD Gorzów

i

Autor: WORD Gorzów / www.facebook.com

PROKURATURA

Gorzów: Prokuratura umarza śledztwo w sprawie gorzowskiego WORD. Nie było mobbingu i wykorzystania?

2023-10-27 9:36

Decyzją Prokuratury Okręgowej w Szczecinie umorzone zostało śledztwo w sprawie mobbingu i wykorzystywania seksualnego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie. Ta głośna sprawa, którą żyły media w całej Polsce, wreszcie ma swój finał?

Afera w WORD. Pracownica oskarża dyrektora o mobbing i wykorzystanie seksualne

Chodzi o sytuacje, do których miało dochodzić w latach 2020-2021. To właśnie w tym czasie ze strony ówczesnego dyrektora placówki miał być stosowany mobbing wobec jednej z pracownic.

Według zeznań kobiety, dyrektor naruszał jej prawa pracownicze podważając jej pozycję i kompetencję, izolując ją z zespołu współpracowników, zlecając prace niezgodne z jej zakresem obowiązków czy wydawając polecenia zmierzające do kontrolowania pracowników.

Pracownica przyznała ponadto, że dyrektor wykorzystał jej trudną sytuację osobistą i materialną, by doprowadzić ją do obcowania płciowego i poddania się innym czynnością seksualnym.

Sprawa została zgłoszona do prokuratury przez ówczesną marszałek województwa Elżbietę Annę Polak po tym, jak o sytuacji zaczęły szeroko pisać media narodowe (WORD jest jednostką podległą Urzędowi Marszałkowskiemu).

Śledztwo ws WORD zostało umorzone

Decyzją z dnia 20. października 2023 roku prokuratura umorzyła śledztwo ws rzekomego mobbingu oraz wykorzystania seksualnego. Oddalone zostały oba przedstawiane przez pracownicę zarzuty.

Sam ówczesny dyrektor jeszcze rok temu w specjalnie wystosowanym oświadczeniu przyznał, że podobne zdarzenia nigdy nie miały miejsca, a ze wspomnianą pracownicą nie przedłużono umowy o pracę po tym jak pokłóciła się z jednym z pracowników, a jego skarga na kobietę została uznana za zasadną.

W tej chwili sąd rozpatruje jeszcze prywatny akt oskarżenia wystosowany przez byłego dyrektora wobec pracownicy i związany z naruszeniem jego dóbr osobistych.

Najbiedniejsze miasta wojewódzkie w Polsce

Sonda
Czy kiedykolwiek spotkałeś/aś się z mobbingiem w pracy?
Raport Złotorowicza: Ekspertka wyjaśnia czym jest mobbing. Ta definicja stawia sprawę jasno