iternat cezib

i

Autor: foto. UM Gorzów

Prezydent Gorzowa liczy na pieniądze z KPO. Dzięki nim sfinansować będzie można budowę internatu CEZiB

2022-09-06 15:52

Inwestycja może kosztować ponad 40 mln zł. Tyle w każdym razie chce jedyny oferent, który zgłosił się do przetargu. To zdecydowanie więcej niż ma gorzowski samorząd. Pieniądze z KPO pozwoliłyby rozstrzygnąć przetarg.

Bez KPO przetarg na internat CEZiB-u trzeba będzie unieważnić - przyznaje prezydent Gorzowa. Kolejny przetarg przyniósł jedną ofertę na 42 mln zł. To zdecydowanie więcej niż chce zapłacić miasto. Rozwiązaniem mogłyby być pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Jacek Wójcicki liczy, że wkrótce się pojawią.

Chcielibyśmy, żeby te pieniądze zostały jak najszybciej uruchomione, ponieważ właśnie w KPO mamy złożony projekt finansowania tego obiektu. Jeżeli te pieniądze zostaną uruchomione i KPO będzie możliwe do zrealizowania przez samorządu, to wtedy będziemy mogli spokojnie rozstrzygnąć przetarg - mówi prezydent Gorzowa.

Rzecz w tym, że polski rząd o KPO mówi coraz mniej. Jeżeli pieniądze nie będą dostępne, miasto zmuszone będzie przetarg unieważnić i liczyć na to, że kolejne postępowanie będzie bardziej korzystne.

W planowanym internacie mieszkać ma 83 uczniów. W znajdzie się tam także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Centrum Doradztwa Zawodowego. Przedsięwzięcie prowadzi spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Prosty quiz o Polsce

Pytanie 1 z 10
"Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu, tu, tu tu.." śpiewa: