Pożar mieszkania

i

Autor: Vironika / www.pomagam.pl

POŻAR

Poważny pożar w Gorzowie! Spłonęło mieszkanie. Potrzebna pomoc dla rodziny, która straciła dorobek życia

2023-09-25 10:15

Rodzina, która w niedzielę (24.09) straciła dorobek życia pilnie potrzebuje wsparcia, głównie w postaci odzieży i butów. Apel do mieszkańców pojawił się na jednym z profili społecznościowych. Wszystko przez poważny pożar, który wybuchł na gorzowskim Zawarciu.

Pożar mieszkania w Gorzowie. Gęsty dym wydobywał się z okna

Do zdarzenia doszło w niedzielę (24.09) po południu. Około godziny 13:00 strażacy otrzymali informacje, że z jednego z mieszkań znajdujących się w kamienicy przy ulicy Jasnej w Gorzowie wydobywa się dym. Ogień pojawił się na trzeciej kondygnacji budynku.

Na miejsce natychmiast wysłano trzy zastępy straży pożarnej, policję, pogotowie ratunkowe, gazowe, a także energetyczne.

Sąsiedzi ewakuowani. Mieszkanie doszczętnie spłonęło

Gdy strażacy przyjechali na miejsce ogniem zajęte było już całe mieszkanie. W środku na szczęście nikogo nie było, a pozostali mieszkańcy kamienicy zostali ewakuowani. Strażacy musieli interweniować jedynie w przypadku 61-letniej kobiety, która uciekła na balkon i została z niego ściągnięta za pomocą podnośnika.

Na razie nie wiadomo dlaczego doszło do pożaru, który strawił całe mieszkanie, a tym samym cały dorobek życia domowników. Ustaleniem przyczyn pojawienia się ognia zajmą się biegli z zakresu pożarnictwa.

Rodzina potrzebuje ubrań i butów

Pożar sprawił, że gorzowianie, których mieszkanie spłonęło zostali praktycznie z niczym. na jednej z Facebookowych grup pojawił się post od sąsiadki, która apeluje o wsparcie, głównie w postaci odzieży.

Na tę chwilę potrzebne ubranka na dziewczynkę rozmiar 110-116, buty roz. 26, ubrania damskie rozmiar M oraz buty damskie rozmiar 38, ubrania męskie rozmiar L i buty rozmiar 43.

Link do zbiórki dostępny jest TUTAJ.

Zobacz też: Zrozpaczeni synowie zbierają pieniądze dla rodziców po pożarze mieszkania w Gorzowie

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem pożaru?
Anita wyprowadziła mamę z pożaru, a sama zginęła