Stacja ładowania samochodów elektrycznych

i

Autor: akl Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Półtora roku stoją bezużyteczne. Kiedy stacje ładowania zaczną działać?

2022-12-21 14:33

18 miesięcy minęły, od kiedy w Gorzowie pojawiły się pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych. Co prawda w naszym mieście nie ma jeszcze zbyt wielu "elektryków" i kierowcy mają gdzie ładować swoje pojazdy, ale skoro zeroemisyjne pojazdy to przyszłość, to przydałoby się uruchomić te stacje.

Jest ich w Gorzowie aż 16. Właścicielem stacji jest spółka Enea Operator, która zamontowała je w wielu miejscach Gorzowa, między innymi na ulicach: Kazimierza Wielkiego, Niemcewicza, Zamenhofa, Sybiraków, Dowbora-Muśnickiego, Szarych Szeregów, Woskowej i tuż przy Palcu Jana Pawła II.

Okazało się, jednak, że w wyniku prowadzonej w 2021 roku nowelizacji ustawy o elektromobilności, jeden podmiot nie mógł być jednocześnie operatorem, właścicielem stacji i dostawcą usługi ładowania.

Kiedy stacje ładowania samochodów zaczną działać w Gorzowie?

Dlatego też spółka Enea Operator ogłosiła przetarg na sprzedaż wybudowanych w Gorzowie wszystkich stacji ładowania. Postępowanie przetargowe trwa od października 2022 roku i jest szansa, ze zostanie rozstrzygnięte jeszcze w tym roku. Jeżeli nowy właściciel szybko upora się z formalnościami, być może na początku przyszłego roku wszystkie stacje będą już działać. Wszystkie stacje wyposażone są w dwa gniazda (złącze Type 2), każde o mocy 22 kW.

QUIZ. Kochasz świąteczne filmy? Sprawdź, jak dobrze je znasz. 8 na 12 to minimum!

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego. To był znak rozpoznawczy złodziei, któremu czoła stawił "Kevin sam w domu". Po obrabowaniu domu:
QUIZ. Kochasz świąteczne filmy? Sprawdź, jak dobrze je znasz. 8 na 12 to minimum!