Kierowcy w Gorzowie często lekceważą przepisy

i

Autor: KMP w Gorzowie Kierowcy w Gorzowie często lekceważą przepisy

Uwaga kierowcy! Jeżdżenie po deptaku może słono kosztować!

2022-12-14 14:12

Zdarzało Wam się przejechać deptakiem przy ulicy Chrobrego? Możecie liczyć, że niebawem w Waszej skrzynce zajdziecie wezwanie na policję. Do tej pory za wjeżdżanie na torowisko ukaranych zostało 34 kierowców.

Potwierdzeniem nieprawidłowego zachowania kierujących są także nagrania z kamer miejskiego monitoringu. Operatorzy rejestrują nie tylko lekceważenie znaków, ale także niebezpieczne sytuacje. Zarejestrowane wykroczenia zakończą się wezwaniem do gorzowskiej komendy. Funkcjonariusze nie zamierzają przy tym stosować taryfy ulgowej. Chęć skrócenia sobie drogi na pewno nie jest okolicznością łagodzącą.

- Kierowcy, którzy łamią przepisy, muszą liczyć się z mandatem w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych oraz 8 punktami karnymi. Dotychczas za tego typu zachowania policjanci i strażnicy ukarali mandatami karnymi 34 kierujących i skierowali 4 wnioski do sądu o ukaranie - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kierowcy łamią przepisy i wjeżdżają na deptak. Za wykroczenie wysokie mandaty i sporo punktów karnych

i

Autor: KMP w Gorzowie Kierowcy łamią przepisy i wjeżdżają na deptak. Za wykroczenie wysokie mandaty i sporo punktów karnych

Na odcinku ulicy Chrobrego, od ulicy Jagiełły do Borowskiego ruch pojazdów ograniczono do niezbędnego minimum. Dopuszczono możliwość wjazdu na ten odcinek wyłącznie pojazdów Miejskiego Zakładu Komunikacji, służb miejskich, rowerów oraz pojazdów posiadających zezwolenie zarządcy drogi. Okazuje się, że mimo ustawienia czytelnych znaków, kierowcy łamią nadal przepisy. Niektórzy robią to z niewiedzy, inni z ignorancji, chcąc skrócić sobie drogę.

Sonda
Miałeś kiedyś problemy z policją?