Żywność

i

Autor: MALIZ ONG / www.publicdomainpictures.net

Pomoc Międzyrzecz

Podziel się jedzeniem z potrzebującymi

2023-04-06 13:27

W Międzyrzeczu działa punkt, do którego każdy może przynieść nadmiar żywności, która następnie przekazana zostanie osobom potrzebującym. Dzięki temu nic się nie zmarnuje, a osoby biedne będą miały szansę na porządny posiłek!

Punkty zbiórki żywności są coraz bardziej popularne

W dobie walki o klimat i środowisko naturalne coraz większą wagę przykładamy do kwestii żywności - w sklepach staramy się wybierać produkty ekologiczne i nie pakowane w plastik, a w domach próbujemy maksymalnie wykorzystać to co kupiliśmy.Jednak nie zawsze uda się wszystko przejeść. Często, szczególnie w okresie świąt zdarza się, że zostaje nam nadmiar jedzenia na które dosłownie nie możemy już patrzeć! Co wtedy?

Zorientuj się czy w Twoim mieście można się podzielić jedzeniem

W wielu miejscowościach powstają specjalne punkty, do których można przynosić nadmiar żywności. Zakładane są one zarówno przez organizacje, firmy jak i osoby prywatne. Wystarczy tylko zostawić produkty lub cały gotowy posiłek w wyznaczonym miejscu. Później żywność trafi do osób, które najbardziej tego potrzebują i które same nie są w stanie zapewnić sobie regularnych posiłków.

W Międzyrzeczu też jest miejsce, w którym można zostawić żywność

Przy ulicy Marcinkowskiego 75 w Międzyrzeczu znajduje się punkt, do którego każdy może przynieść produkty żywnościowe (każdy, nie tylko mieszkańcy Gminy Międzyrzecz!). Ważne, aby jedzenie nie było przeterminowane, zepsute czy też... nagryzione. Podzielmy się tym co sami chcielibyśmy dostać.

Niestety, półki w punkcie zbiórki często aż świecą pustkami, a do potrzebujących nie ma co trafiać. Warto to zmienic, zwłaszcza w okresie przed i poświątecznym. Dzięki podarowanej żywności możecie sprawić, że ktoś będzie miał piękne święta!

W końcu dzielenie się to same korzyści!

Nie da się ukryć, że dzielenie się sprawia radosć zarówno temu, który się dzieli jak i temu, który otrzymuje. To najpiękniejszy gest jaki jesteśmy w stanie wykonać wobec drugiego człowieka. W tym wypadku dochodzi też aspekt ekologii - żywność, której nie damy rady zjeść zamiast trafiać do kosza ląduje na czyimś talerzu, dzięki czemu nie marnujemy jedzenia i dbamy o środowisko.

Sonda
Czy w Twoim domu marnujesz dużo jedzenia?
Rolnicy. Podlasie. Gienek z Plutycz nie marnuje żywności. Zbiera z ziemi zamarznięte jabłka!