Brójce

i

Autor: Staszek Pietkiewicz (commons: Staszek99, wiki-pl: Staszek99) / www.commons.wikimedia.org

Po zabójstwach w Brójcach gmina wprowadza zmiany! Wszystko, by było bezpieczniej. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje psycholog

2023-09-25 13:44

Po tym jak na terenie wsi Brójce pod Miedzyrzeczem ujawniono ciało kolejnej już zamorodowanej w tym roku kobiety, gmina Trzciel zdecydowała się wprowadzić zmiany dotyczące nocnego oświetlenia. Aby wspomóc mieszkanców w trudnych chwilach mogą oni także skorzystać z darmowej porady psychologicznej.

Drugie zabójstwo pod Międzyrzeczem. Są wyniki sekcji zwłok

Znamy już wyniki sekcji zwłok 75-letniej kobiety, której ciało policjanci znaleźli w środę (20.09) w jednym z mieszkań. Zgodnie z przypuszczeniami w śmierć kobiety zaangażowane był osoby trzecie. To oznacza, że została zamordowana, podobnie jak 82-latka z tej samej wsi, której zwłoki znaleziono w lutym tego roku.

W obu przypadkach doszło do zabójstwa, a sprawca pozostał nieustalony. W tej chwili policjanci sprawdzają czy za morderstwami stoi jedna i ta sama osoba. Oznaczałoby to, że w regionie grasuje... seryjny morderca? Tego na razie nie wiadomo, wiadomo jednak, że mieszkańcy zaczynają obawiać się o siebie i swoich bliskich, dlatego też gmina Trzciel (do której przynależą Brójce) podejmuje ważne decyzje!

Oświetlenie w nocy i pomoc psychologa

Gmina Trzciel zdecydowała o przywróceniu oświetlenia w godzinach nocnych. Wcześniej, z uwagi na oszczędności, lampy wyłączane były na kilka godzin od północy. Teraz gmina się z tego wycofuje, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Co więcej, Ośrodek pomocy Społecznej w Trzcielu informuje, że osoby mające potrzebę skorzystania z wsparcia psychologicznego lub innej formy pomocy proszeni są o kontakt telefoniczny z pod nr 605 034 613.

Pomoc psychologiczną dla dzieci oferuje też Zespół Edukacyjny w Brójcach. Psycholog szkolny jest do dyspozycji dzieci w każdy piątek od 8.00 do 12.00, a skontaktować się z nim można za pośrednictwem pedagoga szkolnego lub sekretariatu szkoły.

Zobacz też: Mężczyzna chciał skoczyć z mostu w Gorzowie

Sonda
Boisz się wychodzić nocą z domu?
18-letnia Wiktoria uduszona i zawinięta w folię. Brutalne morderstwo na Śląsku