gorzów szpital

i

Autor: Materiały Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie

Po śmierci pacjentki gorzowski szpital apeluje do...senatora

2022-01-25 13:36

W niedzielę wieczorem do lecznicy wojewódzkiej przy Dekerta trafiła niespełna 60-letnia pacjentka z podejrzeniem ostrego zawału serca. Po badaniach okazało się, że kobieta cierpi przez rozwarstwienie aorty i wymaga pilnego zabiegu.

W poniedziałek (24.01) miała trafić do oddziału kardiochirurgicznego w Nowy Soli - jedynej takiej jednostki w województwie. W nocy jej stan się pogorszył i pacjentka zmarła.

WOŚP - ESKA licytacja G20

Do takich sytuacji może dochodzić dopóki kardiochirurgii w Gorzowie nie będzie - nie owija w bawełnę dr Szymon Waligórski, kardiochirurg:

Tych odległości nie da się zmniejszyć, nawet jeśli mamy tutaj lądowisko helikoptera. Jeżeli mamy pacjenta, który zatrzymuje się, który wymaga otwarcia w trybie nagłym, to nie ma sensu wieźć go do odległych ośrodków, bo umrze w transporcie.

Aleksandra Szymańska - rzecznik szpitala - zaapelowała z kolei do senatora Władysława Komarnickiego o pomoc w mediacjach z NFZem i wojewodą. W lecznicy liczą, że jego wsparcie mogłoby przyśpieszyć proces przyznania kontraktu na oddział kardiochirurgii.

Według szacunków dra Seweryna Grudniewicza na północy województwa zapotrzebowanie jest na 400 zabiegów rocznie. Dodajmy, że Gorzów jest jedynym miastem wojewódzkim w Polsce bez oddziału kardiochirurgii w promieniu 100 kilometrów.

QUIZ. To samo brzmienie, inne znacznie - rozpoznaj słowa, które brzmią tak samo, choć oznaczają co innego!

Pytanie 1 z 23
Śniegu zimą lub w miseczce na śniadanie: