gorzów szpital ortopedia

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Gorzów: Szpital planuje wielkie zmiany za 200 mln zł

2022-01-03 16:55

Na razie trwa poszukiwanie pieniędzy na inwestycję. Plany zakładają wyburzenie pierwszego budynku przy ul. Dekerta i postawienie w jego miejsce nowego, większego. Po tym zacznie się przebudowa budynku głównego.

Gorzowski szpital planuje inwestycję za 200 mln zł. Za tę kwotę wykonana będzie przebudowa budynku głównego z termomodernizacją i klimatyzacją​. Wcześniej jednak zburzony zostanie budynek najbliżej ul. Dekerta, gdzie znajduje się wejście główne do lecznicy. Na jego miejscu postawiony będzie nowy, większy obiekt.

W tym miejscu znajdą się poradnie, oddział chirurgi jednego dnia, interna, neurologia z rehabilitacją i odział położniczy. To nam odciąży główny budynek szpitala, to jest nasze najważniejsze zadanie - mówi Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala.

Po przebudowie w głównym budynku będzie 120 łóżek mniej, ale dzięki temu pacjenci będą mieli bardziej komfortowe warunki. Każda sala ma mieć węzeł sanitarny. Szpital szuka pieniędzy na realizację zadania. Liczy na środki unijne z nowej perspektywy i rządowe z Polskiego Ładu.

Quiz. Pamiętasz, co wydarzyło się w 2021 roku? Wynik minimum 10/15 to obowiązek

Pytanie 1 z 15
Słynna wypowiedź o "cnotach niewieścich" padła z ust: