gorzów pwik rury 1

i

Autor: Fragles Wykopu już nie ma, można jeździć.

Gorzów: Wiadukt przy Garbary przejezdny. Rury pod rzeką położone!

2022-01-03 17:34

Gorzowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło jedną z najważniejszych inwestycji w mieście. Kosztowała ona 8 milionów złotych. Nastał Nowy Rok i spółka ma w planach kolejne istotne dla mieszkańców zadania. Jakie?

Z końcem roku, w piątek (31.12) otwarto przejazd pod wiaduktem przy gorzowskim skrzyżowaniu Spichrzowa-Nadbrzeżna-Garbary. Wcześniej był tam ogromny wykop, przy którym kilka miesięcy pracowali fachowcy. Prace toczyły się także po drugiej strony od Fabrycznej.

Położenie trzech ruch o różnej wielkości kilka metrów pod dnem rzeki było nie lada wyzwaniem. Poznańska specjalna firma , mimo problemów ze znalezieniem podwykonawcy do wiercenia otworów pod rurociąg, poradziła sobie.

gorzów pwik rury 2

i

Autor: Fragles Jeszcze drobne prace toczą się na błoniach od ul. Fabrycznej.

Z żelaznego mostu kolejowego zniknęły rurociągi, a nowe ułożono pod wodą. Jeden doprowadza wodę z Siedlic do Śródmieścia, drugi odprowadza ścieki z Zawarcia, a trzeci na ścieki jest rezerwą. Inwestycja pochłonęła 8 milionów złotych. W ubiegłym roku PWIK-a w sumie na prace wydało 22 miliony.

Kolejna wymiana rur, warta 3 miliony złotych, dotyczyć ma ulic- Baczyńskiego i Mościckiego na osiedlu Staszica. W planach jest także Kosynierów Gdyńskich.

Most w centrum Szczecina w katastrofalnym stanie. Wkrótce zbudują nowy

QUIZ. Sławne WPADKI polskich gwiazd! To przeszło do historii telewizji. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 9
Komu podczas rozdania Wiktorów bluzka zsunęła się z biustu, odsłaniając plastry, które miały ją utrzymać na miejscu?