Pranie

i

Autor: fot. Canva/pixelshot

SPRZĄTANIE

Płyn do mycia okien prosto z apteki? I to za grosze! Ten środek to HIT!

2024-03-28 11:18

Wielkanoc za pasem i w większości domów trwają świąteczne przygotowania. Ich niedołącznym elementem jest oczywiście... mycie okien, które niektórym może przysporzyć nie lada problemów. Mamy jednak rozwiązanie! Wystarczy kilka złotych, wizyta w apetce i rewelacyjny środek do mycia okien gotowy!

Mycie okien to jedna z najmniej lubianych czynności związanych ze sprzątaniem domu. Nie ma co się dziwić, dla niewprawionych osób, robiących to jedynie "od święta", może to być czasochłonne i wyczerpujące zajęcie.

Warto jednak pamiętać, że tempo i skuteczność mycia okien zależy w dużej mierze od tego, jakiego preparatu użyjemy do tego celu. Jak się okazuje, wcale nie trzeba sięgać po najdroższe specyfiki! Te tańsze i nieoczywiste mogą się okazać dużo bardziej skuteczne.

Prosty i tani sposób na czyste i lśniące okna

W ostatnich czasach coraz bardziej popularne staje się korzystanie z naturalnych, domowych produktów do czyszczenia, najlepiej przygotowanych samodzielnie. To nie tylko ukłon w stronę ochrony środowiska i chęć pozbycia się szkodliwej chemii z mieszkań, ale także sposób na skuteczne porządki.

Popularne stało się samodzielne przygotowanie kapsułek do prania czy też płynu do zmiękczania tkanin. Teraz podpowiadamy przepis na świetny produkt do mycia okien... prosto z apteki!

Zrób sobie płyn do mycia okien. Wystarczy 5 zł

Jak się okazuje, świetne właściwości myjące wykazuje gliceryna farmaceutyczna. Dostępna jest w praktycznie każdej aptece za stosunkowo niewielką cenę - kosztuje średnio około 5 zł.

Do jej kupna nie są również wymagane żadne zaświadczenia lekarskie bądź recepty.

Przepis na płyn do mycia okien z gliceryną farmaceutyczną

Przygotowanie płynu do mycia okien na bazie gliceryny jest banalnie proste. Wystarczy wymieszać kilka łyżek gliceryny z wodą w proporcji 1:10. Tak przygotowany roztwór można przelać do butelki lub spryskiwacza, a następnie rozprowadzić go po oknie za pomocą szmatki bądź papierowego ręcznika.

Pamiętaj! Aby uniknąć powstania smug i zacieków po myciu okien, szyby należy dokładnie wytrzeć tak, by pozostały całkiem suche.

Chemiczne środki piorące mogą uczulać! Podobnie jak... psy. Sprawdź najmniej uczulające rasy psów

Sonda
Często myjesz okna?
Jaki odkurzacz piorący? Odkurzacz z funkcją prania!