gorzów pijany pieszy autostrada 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Policja

Pijany 40-latek szedł nocą autostradą w Lubuskiem

2023-08-21 12:24

Do skrajnie niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę [19 sierpnia]. Przed godz. 22 patrol sulęcińskiej policji został poinformowany o piechurze na pasie awaryjnym A2 w kierunku Świecka. Co było dalej? Szczegóły w artykule.

Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Zauważyli 40-latka, który siedział oparty o bariery energochłonne, a przy nim leżały walizki oraz plecak. Dostrzeżenie go nie było takie proste, bo nie miał żadnych elementów odblaskowych czy też latarki. Policjanci zabrali „podróżnika” do radiowozu i zjechali w bezpieczne miejsce.

Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał problemy z utrzymaniem równowagi. Powiedział, że idzie do... Płocka. Przeszedł pięć kilometrów, zmęczył się i chciał odpocząć. Swoim zachowaniem spowodował ogromne zagrożenie dla siebie i kierujących.

gorzów pijany pieszy autostrada 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja Piechur był pijany.

40-latek trafił do sulęcińskiej jednostki, gdzie spędził noc. Po wytrzeźwieniu dostał mandat w wysokości 1000 złotych. Policja przypomina - na autostradach i drogach ekspresowych ruch pieszych jest zabroniony, tak jak rowerzystów i kierowców pojazdów wolnobieżnych oraz ciągników rolniczych.

Policjant uratowal kota na "wiślance"

Czy znasz taryfikator mandatów karnych za najczęstrze przewinienia drogowe?

Pytanie 1 z 10
Ile wynosi mandat i jaka jest liczba punktów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości: o 26–30 km/h