gorzów mural 3D 4

i

Autor: DW Ogromny mural powstał przy Jagiełły.

Pierwszy w Gorzowie przestrzenny mural już można zobaczyć. Gdzie? [ZDJĘCIA]

2020-12-04 16:35

Malunek w formacie 3D ukończony i może cieszyć oko przechodniów. W sumie przygotowania do pracy oraz samo malowanie trwało około miesiąca. Oprócz znanych symboli artyści z Poznania ujęli jedenaście osób-mieszkańców nowej kamienicy.

W piątkowy poranek (4.12) gorzowscy urzędnicy oficjalnie odsłonili nowy mural. Znajduje się on na ścianie szczytowej budynku przy ul.Jagiełły 15, przy podziemnym przejściu, na przeciwko białego kościółka. Ujęto na nim widok na miasto, ale także kobietę w kapeluszu, młodzież siedząca na schodach czy dwa koty przytulone do siebie.

- Mural wydaje się jakby żył... - mówi Dominik Dziedzina z poznańskiego studia Murall, wykonawca:

Artyści wykonali kilka takich murali, a najsławniejszy jest ten na Śródce, który zdobył różne nagrody. Autorem gorzowskiego projektu jest Radosław Barek, architekt i wykładowca w Poznaniu. Przestrzenne malowanie wymaga skrupulatnej dokładności. Podstawą są perspektywy - linearna i powietrzna oraz światłocienie, które muszą być tak rozłożone, by do złudzenia przypominały prawdziwy widok.

gorzów mural 3D 5

i

Autor: DW Młodzi ludzie usiedli na schodach, by chwilę porozmawiać.

Dzieło w całości można już podziwiać. Jego wykonanie Efekty kilku tygodni prac można już oglądać. Mural zlecił magistart przy współpracy z Elektrociepłownią Gorzów. Koszt to około 40 tysięcy złotych. Dzieło powinno przetrwać nawet 30 lat.

W Nowym Sączu pojawiły się nowe murale. Zobaczcie

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?