Gorzów: teatr

i

Autor: facebook.com/Pchła Szachrajka 2023

Kultura

Pchła Szachrajka wkrótce w gorzowskim teatrze

2023-05-23 15:33

Spektakl powstaje dzięki projektowi realizowanemu wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Aktorzy przygotowują się do premiery, jednocześnie prowadzą warsztaty aktorskie dla dzieci z Polski i Ukrainy.

Najmłodsi uczą się teatru, a aktorzy przygotowują do premiery. Wkrótce będzie można zobaczyć efekt na deskach gorzowskiego teatru. Trwają warsztaty "Otwórz się na (po)moc".​ Uczestniczą w nich dzieci z Polski i Ukrainy, które pod okiem czworga aktorów gorzowskiego teatru uczą się aktorstwa, tańca, śpiewu. Zajęcia odbywają się w Gorzowie, Słubicach, Świebodzinie, Dobiegniewie i powoli dobiegają końca. Co z tego wyjdzie, będzie można zobaczyć już 3 czerwca.

Te warsztaty, jak każde zresztą, mają za zadanie nauczyć czegoś nowego, ale jednocześnie podprowadzają bezpośrednio do spektaklu, który powstaje przy tych zajęciach. To spektakl w reżyserii Cezarego Żołyńskiego – „Pchła Szachrajka”, która właśnie będzie miała swoją premierę - mówi Bartosz Bandura, aktor i jeden z instruktorów.

Premiera „Pchły Szachrajki” 3 czerwca o godzinie 16. Przedstawienie oparte na tekście Jana Brzechwy zabierze publiczność do... cyrku. Jak powstaje spektakl można zobaczyć na Facebooku Pchła Szachrajka 2023.

Quiz. Polskie przeboje lat 80. Jak dobrze pamiętasz piosenki z czasów PRL?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest świat w piosence „Skóra” zimnofalowej grupy Aya RL, która w 1984 roku zdobyła ogromną popularność na festiwal w Jarocinie?