Gorzów: Gliński

i

Autor: SG

Kultura

Kasa z ministerstwa dla gorzowskich filharmoników

2023-05-22 16:12

Przez 3 lata ministerstwo kultury współfinansować będzie działalność gorzowskiej filharmonii. Co roku na konto instytucji wpłynie 1,3 mln zł. Pieniądze pójdą na koncerty, działania edukacyjne i festiwal im. Wojciecha Kilara.

Gorzowska filharmonia z ministerialnym wsparciem. Przez trzy lata na konto instytucji wpływać będzie po 1 mln 300 tysięcy złotych. W siedzibie filharmonii odbyło się uroczyste podpisanie umowy. Obecny był wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Jak przyznał - jest długa kolejka instytucji kultury, które czekają na podobne wsparcie.

Kryterium podstawowym jest jakość instytucji. Gorzowska filharmonia odznacza się takim charakterystycznym rysem, szalenie istotnym, a mianowicie od samego początku jest tu bardzo dobrze rozwinięta działalność edukacyjna i to na terenie całego województwa – mówi wicepremier.

Pieniądze powinny pojawić się na koncie filharmonii w czerwcu. Przeznaczone będą na rozwijanie oferty koncertowej, edukacyjnej i festiwalu muzyki współczesnej im. Wojciecha Kilara. Żeby otrzymać dofinansowanie prezydent Gorzowa zobowiązał się, że miejska dotacja nie spadnie poniżej 6 milionów 800 tysięcy złotych rocznie.

Filharmonia gorzowska jest 39 instytucją artystyczną współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury.

QUIZ. Polskie piosenki o miłości! Potrafisz dokończyć każdy tekst?

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst piosenki. "Byłaś serca biciem / Wiosną, zimą, życiem / Marzeń moich echem..."