Pociąg relacji Krzyż-Kostrzyn wyglądał jak ze średniowiecza. Mamy relację pasażerki

i

Autor: czytelnik

POCIĄGI

Paraliż kolejowy w Gorzowie! Opóźnienia, odwołane pociągi i problemy z wyjazdem z miasta

2023-10-25 13:32

Pasażerowie, którzy we wtorek (24.10) pojawili się na gorzowskim dworcu przeżyli niemałe zdziwienie. Jak sie okazało, praktycznie wszystkie popołudniowe połączenia zostały odwołane! Sytuacja na kolei staje się coraz gorsza.

Tłok, nieszczelne okna i niezbyt komfortowe warunki jazdy to nie jedyne problemy, z którymi zmagają się pasażerowie. Gorzowianie coraz częściej zwracają uwagę na liczne opóźnienia w kursowaniu pociągów, a teraz sytuacja osiągnęła swoje apogeum! We wtorek wydostanie się z Gorzowa pociągiem graniczyło z cudem.

Wszystkie połączenia zostały odwołane

Jak informują gorzowianie: we wtorek (24.10) tablice odjazdów gorzowskiego PKP zostały zdominowane przez jeden komunikat: ODWOŁANY.

To już nie były opóźnienia, a całkowite anulowanie połączeń do Krzyża, Zielonej Góry, Zbąszynka czy Kostrzyna.

Skąd takie problemy? Mają one związek z licznymi w ostatnim czasie zwolnieniami lekarskimi oraz brakami w taborze - dlatego też pasażerowie niejednokrotnie informowali, że pociąg, którym mieli jechać miał zdecydowanie mniej wagonów niż powinien. To z kolei wiązało się z podróżą w totalnym ścisku, nie mówiąc już o braku miejsc do siedzenia.

Połączenia wznowione, ale na jak długo?

Jak sprawdziliśmy, w środę rano (25.10) sytuacja wyglądała już dużo lepiej. Do późnego popołudnia nie było informacji o odwołanych połączeniach, a tylko jeden pociąg, relacji Kostrzyn-Krzyż (przez Gorzów) miał około 6 minut opóźnienia zatrzymując się w Gorzowie.

Nieszczelne okna i tylko jeden wagon. Pasażerka w Lubuskiem zdruzgotana

Sonda
Lubisz podróżować pociągami?
SKM uczy pasażerów pierwszej pomocy w swoim pociągu