Gorzów

i

Autor: Canva Pro

MIASTO

Gorzów: Głosowanie do Budżetu Obywatelskiego 2024 zakończone. Kiedy poznamy wyniki?

2023-10-25 12:08

Aż 11 tysięcy głosów oddali gorzowianie wybierając inwestucje, które zostaną zreazliowane w mieście w ramach przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Już wkrótce dowiemy się na jakie zadania głosowało najwięcej osób, a tym samym: które z nich zostaną wykonane.

Gorzowianie mogli wybrać zadania do realizacji

Internetowe głosowanie, w którym mogli wziąć udział wszyscy gorzowianie, dotyczyło kategorii ogólnomiejskiej i rejonowej. W tym drugim przypadku pod uwagę brane były zadania jedynie z tych rejonów, których mieszkańcy nie dogadali się w trakcie spotkań dyskusyjnych, organizowanych na poszczególnych osiedlach.

Łącznie na zadania do BO2024 oddanych zostało 11 tysięcy głosów, a walka toczyła się do samego końca, bo ostatni głos oddano zaledwie na trzy minuty przed zakończeniem głosowania.

Kiedy poznamy wyniki głosowania w BO2024?

Jak przyznają urzędnicy, oficjalne wyniki głosowania zostaną podane do wiadomości w czwartek (26.10). To właśnie wtedy będzie już wiadomo jakie inwestycje zostaną wykonane w ramach środków z budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy kilku rejonów już się dogadali. Wiemy co się tam zmieni!

W internetowym głosowaniu pod uwagę nie brano kilku rejonów, czyli Manhattanu, Wieprzyc, Osiedla Słonecznego i Górczyna. Tam, mieszkańcy w trakcie spotkań dyskusyjnych dogadali się, które inwestycje chcą zrealizować i dzięki temu mają pewność, że zostaną one wykonane. W pozostałych zadaniach o ich realizacji mogli decydować wszyscy mieszkańcy.

Gorzowianie do porozumienia doszli także w przypadku kategorii oświatowej, w które połączono dwa projekty i to właśnie one zostaną zrealizowane: Gorzów gra w planszówki oraz budowa kompleksu boisk sportowych przy II LO.

A takie inwestycje zostały już wybrane do realizacji na osiedlach:

Manhattan

1. Alejka lipowa przy ul. Sosabowskiego – 10.080,00 zł,2. Budowa zielonego parkingu przy ul. Sosabowskiego – 274.494,00 zł,3. Nasadzenie drzew przy ul. Górczyńskiej – 34.128,00 zł.

Wieprzyce

Przebudowa ul. Minerów - 434.583 zł

Os. Słoneczne

1. Budowa placu zabaw przy ul. Słonecznej – 318 893 zł2. Latarnie parkowe przy ul. Polarnej – 115 200 zł.

Górczyn

1. Nasadzenia drzew na os. Górczyn - 18.960 zł,2. Remont drogi przy ul. Czereśniowej dojazd do Orlika przy ZSTiO - 401.417 zł.

Gorzowski Park Kopernika w jesiennej scenerii

Sonda
Wziąłeś udział w głosowaniu do BO 2024?
Rząd funduje miejskie inwestycje. Warszawa dostała 3 miliardy złotych