Zaproszenie do Filharmonii

i

Autor: Inneko Gorzów / Facebook.com

EKOLOGIA

Oddaj stary sprzęt i zgarnij bilet do kina. Kolejna akcja Wymień Odpady na Kulturalne Wypady w Gorzowie

2023-04-18 12:35

W związku ze zbliżającym się międzynarodowym Dniem Ziemi gorzowianie po raz kolejny będą mieli okazję przyłączyć się do akcji recyklingu i zdobyć bilety na ciekawe wydarzenia kulturalne i sportowe. Nie dość, że można się pozbyć starego sprzętu i zgarnąć wejściówki, to jeszcze wszystko w trosce o środowisko!

Wymień Odpady na Kulturalne Wypady. Co to za akcja?

To wydarzenie polegające na tym, że każdy może przynieść określoną liczbę surowców, takich jak makulatura, plastikowe butelki, puszki czy też zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, oddać je do punktu, a w zamian otrzymać bilet na imprezę sportową, kulturalną, a nawet voucher do restauracji.

Oprócz tego na miejscu eventu zorganizowane zostaną różnego rodzaju warsztaty i pokazy mające na celu uświadomienie mieszkańcom jak ważny jest recykling.

"Recykling to przyszłość, a dbanie o środowisko naturalne jest priorytetowym zadaniem współczesnego społeczeństwa" czytamy na stronie INNEKO, zajmującej się m.in. wywozem śmieci w Gorzowie.

Ile surowców przynieść, aby zgarnąć wejściówkę?

Żeby otrzymać bilet konieczne jest przyniesienie określonej liczby surowców. Nie wystarczy jedna gazeta. Jak więc to wygląda?

Jeden bilet można otrzymać za:

  • 1 sztukę dużego lub 3 sztuki małego RTV-AGD
  • 3 kg makulatury
  • 20 butelek plastikowych lub 20 puszek aluminiowych po napojach

Na jakie wydarzenia można będzie zdobyć bilet?

Każdy kto odda sprzęt lub inne surowce będzie mógł dowolnie wybrać instytucję, do ktorej chciałby się udać. Można będzie wybierać m.in. spośród wejściówek na Słowiankę, do teatru, na mecz żużlowy, piłkarski czy partyjkę golfa.

Czekają bilety do gorzowskich kin, klubów i muzeów, a nawet vouchery do restauracji.

Warto więc przeszukać mieszkanie i w korzystny sposób pozbyć się zalegających sprzętów. Mogą być stare, nieużywane, a nawet popsute.

Wymień Odpady na Kulturalne Wypady - sprawdź kiedy i gdzie.

Akcja odbędzie się już w najbliższą sobotę, tj. 22. kwietnia w godzinach od 11:00 do 15:00 na placu Gorzowskiego Rynku Hurtowego przy ul. Targowej 11. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć na Facebookowym profilu: WYMIEŃ ODPADY NA KULTURALNE WYPADY 2023 - Gorzów czyste miasto.

Sonda
Czy stosujesz recykling w swoim domu?
Jak oszczędzać energię i dbać o środowisko?