gorzów szpital kardiochirurgia 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów zdjęcie ilustracyjne

Szpital Gorzów

Od soboty kardiochirurgia zawieszona

2023-07-14 13:39

Taką decyzję podjął zarząd gorzowskiego szpitala, ponieważ NFZ do tej pory nie zapłacił za operacje ratujące życie. Według kierownictwa lecznicy NFZ powinien zapłacić 3 mln zł. Do tej pory nie wpłynęła złotówka. Dlatego medycy zamiast ratować życie pacjentów, pójdą na zaległe urlopy.

Gorzowska kardiochirurgia zawieszona. Od soboty (15.07) nie będą wykonywane operacje w trybie pilnym. Władze gorzowskiego szpitala uważają, że NFZ powinien zapłacić za już wykonane 3 mln zł. Od marca gorzowscy kardiochirurdzy przeprowadzili 49 operacji, z czego większość w trybie pilnym, ratującym życie pacjentów. Część chorych przyjechała z lecznic spoza lubuskiego, m.in. z Choszczna czy Piły. NFZ nie zapłacił za to do tej pory złotówki. W związku z tym zarząd szpitala podjął decyzję o zawieszeniu pododdziału kardiochirurgii od 15 lipca.

Personel wysyłamy na zaległe urlopy. Ten okres zawieszenia chcemy wykorzystać na prowadzenie negocjacji z Narodowym Funduszem Zdrowia na okoliczność zapłaty za już wykonane procedury - mówi Jerzy Ostrouch, prezes gorzowskiego szpitala.​

Prezes szpitala liczy, że negocjacje z NFZ uda się rozstrzygnąć w ciągu miesiąca. Wykonywane będą zabiegi planowe.

Zdaniem Ostroucha rozwój kardiochirurgii w gorzowskim szpitalu blokują dwie osoby: wojewoda lubuski Władysław Dajczak i konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiochirurgii prof. Romuald Cichoń.

QUIZ dla fanów. Czarodziejki z Wiedźmina

Pytanie 1 z 13
Jaka czarodziejka pachniała mieszanką cynamonu i nardu?