gorzów senior tel

i

Autor: jcfrog/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

O włos straciłby 50 tysięcy złotych. Zadziałała pracownica banku!

2021-12-06 16:30

Oszuści nie odpoczywają, a okres przedświąteczny jest dla nich szczególnie atrakcyjny, bo w świątecznej gonitwie jesteśmy mniej czujni. Gorzowianina przed stratą oszczędności ochroniła pracownica banku. Mężczyzna uwierzył w historię o wypadku spowodowanym przez jego córkę.

Do starszego mieszkańca Gorzowa zadzwoniła kobieta, która podała się za jego córkę. Powiedziała, ze spowodowała wypadek, a jedynym wyjściem jest przekazanie kaucji- ponad 50 tysięcy złotych.

Mężczyzna wybrał się do banku i trafił na kompetentną pracownicę, która zaczęła go wypytywać o całą sprawę. Ostrzegła go także przed oszustami. Wtedy gorzowianin przedstawił jej swoją historię. Pracownica zadzwoniła do jego córki i okazało się, że żadnego wypadku nie było. Tym samym mężczyzna nie stracił 50 tyś złotych. O sytuacji powiadomił policję.

Mundurowi przypominają, by weryfikować informacje, które są przekazywane przez telefon. Wystarczy zakończyć połączenie i samodzielnie wybrać numer do osoby, która rzekomo wcześniej do nas dzwoniła.

Olsztyn. Spowodował kolizję. Miał ponad 3 promile!

QUIZ: Mikołajkowy generator pomysłów na prezent dla niej

Pytanie 1 z 7
Kiedy Ona ostatnio była u kosmetyczki lub fryzjera?