Galeria z meczu ebut.pl Stal Gorzów - Zooleszcz GKM Grudziądz

i

Autor: Miłosz Staszczyk / Miły z obiektywem Gorzowscy kibice na stadionie im. Edwarda Jancarza

ŻUŻEL

O krok od wypożyczenia zawodnika Stali Gorzów. Dlaczego do tego nie doszło? Znamy powód

2023-09-21 15:14

Sezon 2023 już praktycznie na finiszu. Przed nami decydujące rozstrzygnięcia w trzech polskich ligach. Najciekawiej może być w 2. lidze, gdzie Texom Stal Rzeszów podejmie w dwumeczu Ultrapur Start Gniezno. Ci drudzy chcieli się jeszcze wzmocnić przed najważniejszą częścią sezonu i to zawodnikiem ebut.pl Stali Gorzów. Dlaczego to transakcji ostatecznie nie doszło?

Gnieźnianie prowadzili zaawansowane rozmowy z gorzowianami odnośnie wypożyczenia Mathiasa Pollestada. Nic z tego jednak nie wyszło. Dlaczego? Okazuje się, że na przeszkodzie stanął... regulamin. 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku prezesi drugoligowych zespołów wykorzystywali zapisy w polskich ligach i na potęgę wypożyczali zawodników przed decydującymi meczami. Tak robił choćby OK Bedmet Kolejarz Opole. Teraz to samo chcieli zrobić gnieźnianie.

Rozpoznajesz legendy Stali Gorzów po zdjęciach?

Pytanie 1 z 18
Kto jest na zdjęciu?
Antoni Kowalski

Z tym, że regulamin w międzyczasie się zmienił. Jak czytamy, transakcję gnieźnieńsko-gorzowską zablokował art. 243, który brzmi "Zawodnik może zostać wypożyczony w każdym terminie do daty kalendarzowej 14 rundy rozgrywek włącznie".

Grand Prix Żużlowe w Vojens