gorzów lodowisko słowianka 1

i

Autor: facebook.com/csrslowianka

O bezpieczny wypoczynek w ferie zadbają odpowiednie służby

2022-01-14 16:55

W poniedziałek 124 tys. uczniów lubuskich szkół zaczyna ferie. O to, żeby wypoczywające dzieci były bezpieczne zadbają strażacy, policjanci czy pracownicy kuratorium oświaty.

Strażacy, policjanci i kuratorium oświaty dbać będą, by ferie były bezpieczne. W poniedziałek (17.01) 124 tysięcy uczniów z województwa lubuskiego rozpocznie zimową przerwę. Do kuratorium oświaty zgłoszono 130 kolonii i obozów. Odwiedzą je policja i straż pożarna, które sprawdzą czy są one bezpieczne dla młodych ludzi. Policjanci zbadają również stan techniczny autobusów, którymi dzieci wyjeżdżać będą na zimowy wypoczynek.

Apeluję do rodziców, żeby sprawdzali, gdzie posyłają swoje pociechy - mówi Ewa Rawa, lubuski kurator oświaty. - Przede wszystkim należy sprawdzić organizatora i czy forma została zgłoszona, czy jest w naszym rejestrze. Sprawdzić można to bardzo prosto, proszę o telefon do kuratorium i my jesteśmy w stanie od razu powiedzieć, czy jest to zgłoszone.

Gorzów: luw

i

Autor: SG Jak region przygotowany jest do ferii, mówiono u wojewody lubuskiego.

Kuratorium uruchomi całodobowy telefon alarmowy, na który można będzie zgłaszać zastrzeżenia do organizatorów wypoczynku dla dzieci.

Czy możesz być WWO, czyli osobą wysoko wrażliwą?

Pytanie 1 z 12
Czy sądzisz, że czujesz więcej niż inni ludzie?