Policjant

i

Autor: fot. Canva/ cocoparisienne

POLICJA

Nowy komisariat powstanie w Gorzowie. To już trzeci w mieście

2024-06-19 15:34

Już wkrótce w Gorzowie ma być jeszcze bezpieczniej niż do tej pory. Wszystko dlatego, że na jednym z gorzowskich osiedli planowana jest budowa kolejnego, trzeciego już komisariatu. Gdzie dokładnie się znajdzie?

Na Górczynie będzie nowy komisariat?

Obecnie w Gorzowie działają dwa komisariaty: przy ulicy Zygalskiego oraz przy ulicy Kwiatowej. Wygląda jednak na to, że to wciąż za mało i trwają właśnie przygotowania do budowy kolejnego.

Ten miałby powstać na gorzowskim Górczynie, a dokładniej pomiędzy dwiema należącymi do policji działkami, zlokalizowanymi przy ulicy Wróblewskiego. To właśnie tam znajduje się niewielka działka, którą miejscy urzędnicy planują przekazać funkcjonariuszom.

Komisariat to nie komenda

Warto podkreślić, że komisariat policji to nie to samo co komenda. Komisariaty, zwane też posterunkami policji, działają w obrębie gminy lub miasta i pełnią przede wszystkim funkcję prewencyjną.

Z kolei komendy są jednostkami nadrzędnymi nad komisariatami i do och zadań należy m.in. rozdzielanie zadań i przydzielanie pracowników do służby w określonych komisariatach.

Zobacz też: Najlepsze osiedla do życia w Gorzowie

Wielki Quiz z wiedzy o znakach drogowych. Słabi kierowcy odpadną już na 2 pytaniu!

Pytanie 1 z 10
O czym ostrzega ten znak?
O czym ostrzega ten znak?
Roztrzęsieni rodzice wbiegli na komisariat z dzieckiem na rękach
Listen on Spreaker.