Autyzm

i

Autor: fot. Canva/UrsaHoogle

MIASTO

Nowoczesny Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem powstaje w Gorzowie. Co się tam znajdzie?

2024-04-09 12:47

W Gorzowie trwają prace związane z przebudową budynku zlokalizowanego przy ulicy Walczaka. Obiekt ma zostać dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży z autyzmem. To tu powstanie specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy. Jakie zajęcia będą tam prowadzone?

Ośrodek dla dzieci z autyzmem w Gorzowie

Obecnie dzieci i młodzież z autyzmem mogą skorzystać z oferty ośrodka znajdującego się w zabytkowym budynku na terenie szpitala psychiatrycznego. Już wkrótce ma się to zmienić, bo trwają właśnie prace adaptacyjne w nowym budynku zlokalizowanym przy ulicy Walczaka 25.

Pierwszy etap robót został już zakończony. Do tej pory postawiono ściany działowe, wymieniono okna i przebudowa instalację elektryczną i sanitarną, a koszt robót już teraz wyniósł około miliona złotych. Docelowo zmian będzie dużo więcej!

Co będzie oferował nowy ośrodek?

Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem będzie zajmował powierzchnię 660 metrów kwadratowych. To tu zlokalizowane zostaną sale lekcyjne, dwie świetlice i biura, do których będzie mogło uczęszczać 60 osób. Wszystko, oczywiście, dostosowane do potrzeb dzieci i młodzieży ze specjalnymi wymaganiami.

W ośrodku prowadzone będą zajęcia pomagające uczniom poradzić sobie w codziennych obowiązkach. Sam ośrodek ma być gotowy jeszcze w tym roku. Być może uczniowie przeniosą się do niego jeszcze we wrześniu.

Zobacz też: Remont Hawelańskiej i Wełniany Rynek na finiszu

Sonda
Czy trwające w mieście remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po Gorzowie?
Żyję z: "W Polsce o autyzmie orzekają okuliści i ortopedzi"