SZPITAL

Gorzów: To będzie najnowocześniejsze Centrum Diagnostyczne w regionie. Zobacz jak będzie wyglądało

2023-12-19 14:41

W kompleksie szpitalnym przy ulicy Dekerta w Gorzowie powstaje Centrum Usług Diagnostycznych. Dzięki temu możliwe będzie szybsze i bardziej efektywne wykonywanie badań, co umożliwi ekspresowe rozpoznawanie przypadków onkologicznych. Wizualizacja nowego obiektu robi wrażenie!

Pierwszy etap budowy zakończy się w tym roku

Centrum Usług Diagnostycznych powstaje w miejscu dwóch pawilonów z lat 80, po których została tak naprawdę tylko część konstrukcji. Wykonawca rozebrał ściany i wymienił wszystkie stare, wadliwe instalacje.

Docelowo, centrum będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie. Będą tu funkcjonowały trzy zakłady diagnostyczne: patomorfologii z prosekturą, zakład mikrobiologii oraz pierwsza w województwie pracownia genetyki.

Powstanie centrum jest niezbędne do funkcjonowania istniejącego już w szpitalu Gorzowskiego Uniwersyteckiego Centrum Onkologii" - przyznał Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Obiekt będzie miał też zaplecze dydaktyczne na potrzeby m.in. kształcących się w szpitalu studentów wydziału lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego i studentów pielęgniarstwa w gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Nowe centrum to gwarancja szybszej diagnostyki nowotworowej

Dzięki nowoczesnemu i w pełni wyposażonemu Centrum Usług Diagnostycznych możliwe będzie szybkie i efektywne wykonywanie badań, z których skorzystają nie tylko pacjenci z lubuskiego, ale także m.in. z woj. zachodniopomorskiego czy wielkopolskiego.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku pacjentów onkologicznych - skrócenie czasu oczekiwania na wynik pozwoli na szybszą diagnostykę, a tym samym szybsze wdrożenie leczenia i zwiększenie szansy na skuteczną terapię.

Dzięki modernizacji lepiej dostosujemy szpital do standardów biologicznych i spełnimy wymagania związane z krajową siecią szpitali onkologicznych, czyli poprawimy jakość profilaktyki onkologicznej" - mówi prezes szpitala Jerzy Ostrouch.

Sonda
Jak oceniasz gorzowski szpital?
Ministerstwo zdrowia zablokowało rozbudowę szpitala w Międzylesiu. Padły mocne słowa. „Zlekceważono pacjentów”