sałatka warstwowa z kurczakiem

i

Autor: Shutterstock Sałatka warstwowa z kurczakiem jest łatwa, szybka i mega pyszna.

wielkanoc 2024

Nowa odmiana sałatki wielkanocnej. Zwolennicy popularnej "jarzynowej" nie będą zadowoleni!

2024-03-28 13:24

Sałatka jarzynowa to już przeszłość? Z tym zdaniem na pewno nie zgodzi się większość społeczeństwa, ale co rusz powstają nowe odmiany tegoż dania. W ostatnich latach coraz popularniejsza stała się sałatka warstwowa, do której możemy dodać różne składniki. Jaka więc będzie najlepsza na Wielkanoc?

Chociaż w warstwowej sałatce wielkanocnej nie znajdziemy gotowanych ziemniaków, marchewki, pietruszki ani zielonego groszku, to nadal doskonale zaspokaja nasze podniebienia. Jest to idealny przepis nie tylko na święta, ale również na spotkania rodzinne i imprezy z przyjaciółmi. Jak przygotować warstwową sałatkę na Wielkanoc? To bardzo łatwe i szybkie!

Sałatka warstwowa to tradycyjne danie w wielu polskich domach, które stanowi nieodłączny element wielkanocnego stołu. Choć może to wydawać się mało prawdopodobne, nie wszyscy są zwolennikami sałatki jarzynowej. Czasem też mamy ochotę na odrobinę odmiany. Przygotowanie interesującej sałatki warstwowej może być doskonałym rozwiązaniem. Podana w przezroczystej salaterce prezentuje się niezwykle apetycznie.

Przygotowanie warstwowej sałatki jest dość proste. Wystarczy ułożyć w szklanej salaterce lub innym naczyniu pieczarki, cebulę, brokuły, szynkę konserwową, jajka, dymkę, a następnie polać je majonezem i doprawić przyprawami. Kolejność układania składników może być dowolna. Czy ta sałatka jest lepsza od popularnej jarzynowej? To kwestia gustu. Na pewno znajdą się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tego dania.

Jakie sałatki na święta? Kiedy jarzynowa na stole to za mało

Kuchnia gruzińska: Sałatka pieczarkowa
Sonda
Często robisz sałatkę warstwową?