Noworodek stópki

i

Autor: Canva Pro

TRAGEDIA

Niemowlę w ciężkim stanie trafiło do gorzowskiego szpitala. Nie wiadomo, czy przeżyje. Zatrzymano rodziców i babcię

2024-06-20 10:29

Skatowane, niespełna trzytygodniowe niemowlę trafiło w środę (19.06) do szpitala w Gorzowie. Chłopiec znajduje się w bardzo ciężkim stanie i nie wiadomo, czy przeżyje. Sprawę bada w tej chwili policja pod nadzorem prokuratury.

Skatowane dziecko w gorzowskim szpitalu. Rodzice i babcia zatrzymani

W środę (19.06) pod opiekę gorzowskich lekarzy trafiło 19-dniowe dziecko. Liczne obrażenia na ciele wskazywały, że mogło zostać pobite, dlatego o sprawie natychmiast powiadomiono policję oraz prokuraturę. W tej chwili trwa ustalanie, co mogło się wydarzyć.

W środę do szpitala w Gorzowie karetką przywieziony został 19-dniowy chłopiec. Dziecko miało liczne obrażenia głowy, a w tej chwili jego stan jest krytyczny. Policja natychmiast podjęła odpowiednie czynności, a w sprawie zatrzymano rodziców - 25-letnią matkę i 27-letniego ojca, oraz 55-letnią babcię dziecka. Najprawdopodobniej w piątek zostaną z nimi przeprowadzone czynności procesowe, mamy na to 48 godzin od momentu zgłoszenia - powiedziała nam Agnieszka Hornicka-Mielcarek, Prokurator Rejonowa z Gorzowa.

Wiadomo, że niemowlę znajduje się w bardzo ciężkim stanie — ma wiele krwiaków i odklejoną siatkówkę. Sytuacja jest na tyle poważna, że nie wiadomo, czy chłopiec przeżyje.

Kolejne pobite dziecko w Gorzowie

To już kolejna taka dramatyczna sytuacja. W marcu tego roku do lecznicy w Gorzowie trafiło 22-dniowe niemowlę, skatowane przez rodziców. Dziecko miało liczne obrażenia i z uwagi na swój stan zostało przetransportowane do szpitala w Poznaniu. Niestety, mimo wysiłków lekarzy niemowlę zmarło. Rodzice usłyszeli zarzuty znęcania się nad maluchem.

Zobacz też: Znicze na miejscu tragicznego potrącenia 10-latka w Wawrowie pod Gorzowem

Kultowe piosenki z najpiękniejszych bajek Disneya. Czy wiesz kto je śpiewał? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa piosenkę pt. "Kolorowy Wiatr" do bajki "Pocahontas"?
Pokahontaz
Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę, które miało problemy z oddychaniem