Zbigniew Sejwa

i

Autor: Miejski Ośrodek Sztuki/www.facebook.com ; Canva Pro

ŻAŁOBA

Nie żyje Zbigniew Sejwa. Wielka strata dla gorzowskiej kultury

2024-03-19 14:50

W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19.03) zmarł Zbigniew Sejwa, fotograf, artysta, dyrektor kultowego Klubu Myśli Twórczej "Lamus" i niekwestionowany promotor kultury i sztuki w regionie. Sejwa zmarł w wieku 71 lat.

Gorzów stracił wielkiego artystę

Zbigniew Bolesław Sejwa urodził się 25 listopada 1952 w Gorzowie Wielkopolskim. Był absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Ukończył także Wyższe Studium Fotografii Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Wyższe Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie.

Zbyszek na trwale wpisał się w historię kultury polskiej i gorzowskiej, realizując wiele projektów artystycznych, filmowych (z Moniką Kowalską) i wydawniczych. W Miejskim Ośrodku Sztuki stworzył i prowadził, w latach 2002-2007, Galerię Nowych Mediów prezentując w niej najwybitniejszych artystów polskich i zagranicznych" czytamy w komunikacie Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie.

W latach 2007-2015 pełnił funkcję dyrektora Kamienicy Artystycznej "Lamus", a następnie, aż do 2022 roku był Kierownikiem Działu Programu i Promocji oraz kuratorem Galerii MOS.

Zbigniew Sejwa zmarł w nocy 18 na 19 marca 2024 roku.

Drogowy absurd w centrum miasta. Mieszkańcy Gorzowa wymyślili sobie niewidzialne przejście dla pieszych?

Sonda
Znałeś/aś Zbigniewa Sejwę?
Wspomnienia powstańca fotografa