Kamienie empatii

i

Autor: w.ha

KAMYCZKI

Kamyczki empatii wędrują po Polsce! Wyjątkowa akcja zyskuje na popularności

2024-03-18 16:00

Ta zabawa udowadnia, że warto rozglądać się dookoła i zwracać uwagę na szczegóły, bo prawdziwe szczęście i radość można znaleźć w najmniejszych rzeczach! #Kamyczki to akcja, w ramach której ciekawie pomalowane kamyki wędrują przez całą Polskę trafiając w ręce przypadkowych mieszkańców. Znalazłeś jeden? Sprawdź, co możesz z nim zrobić!

Kamyczki empatii ruszyły w Polskę!

Grupa #Kamyczki na Facebooku zebrała już ponad 120 tysięcy fanów! Została stworzona na przykładzie czeskiej grupy "kamínky".

To właśnie tutaj użytkownicy dzielą się zdjęciami znalezionych kamieni - i to nie byle jakich! Kamienie o których mowa pomalowane są w barwne wzory, grafiki lub po prostu oznaczone odpowiednim napisem. Na każdym z nich znajduje się kod pocztowy, który określa miejsce, z którego wyruszył. Znaleziony kamień można zostawić sobie na pamiątkę, ale warto puścić go w świat dalej, by niósł przekaz empatii każdemu kto tego potrzebuje.

Jak dołączyć do zabawy?

Do kamyczkowej akcji może dołączyć każdy chętny, a reguły są banalnie proste.

Na początek wystarczy wybrać sobie ciekawy kamień i pomalować go w dowolny sposób.

"Nie zapomnij opisać swojego dzieła - na odwrocie umieść logo Facebooka "F" nazwę grupy oraz kod pocztowy miejsca, gdzie kamień powstał. Kamień podłóż w widoczne miejsce i pozwól rozpocząć mu przygodę! Przy wyborze miejsca, miejcie na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych. Ważne również, aby nie ucierpiał żaden człowiek czy zwierzę ani mienie - naszym celem jest zabawa a nie wandalizm" przyznają administratorzy grupy.

Kamienie można pomalować farbami akrylowymi lub markerami, a na końcu warto zabezpieczyć je bezbarwnym lakierem, by Twoje dzieło nie wytarło się w trakcie wędrówki.

Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości w Sosnowcu

Sonda
Zainteresowała Cię akcja #Kamyczki?
Czy kamienie do depilacji działają? Test redaktorek - Królowe Matki odc.2