nie zabijaj kampania

i

Autor: foto. Lubuska Policja

Nie Zabijaj. Mocna kampania lubuskiej policji wymierzona w piratów drogowych

2021-10-21 10:29

Dramatyczne potrącenia, ucieczki przed policjantami to wybryki drogowych piratów, codziennie rejestrowane przez stróżów prawa. Teraz można je zobaczyć na filmie stworzonym przez lubuską policję w ramach akcji Nie Zabijaj.

Szaleńcza jazda na złamanie karku, pod prąd, po chodniku, po przysłowiowych palcach przechodniów, pasami awaryjnymi dróg ekspresowych, na tzw. „czołówkę”. Dramatyczne potrącenia, ucieczki przed policjantami to wybryki drogowych piratów, codziennie rejestrowane przez stróżów prawa. Teraz można je zobaczyć na filmie stworzonym przez lubuską policję w ramach akcji Nie Zabijaj. Co ważne film został stworzony również na podstawie nagrań przekazanych przez innych kierowców. Niektórzy mogą go uznać za drastyczny ale to jest drogowa codzienność- mówi Marcin Maludy z lubuskiej policji.

Absolutnie nie możemy się tutaj oburzać bo to jest proza życia codziennego na naszych drogach. Raczej powinniśmy skłaniać się ku temu, że publikacja tego rodzaju nagrań ma absolutnie charakter prewencyjny i konieczny do tego, żeby na własne oczy zobaczyć w jakich realiach na drodze poruszają się nie kierowcy tylko piraci drogowi - dodaje Maludy.

Efekt takich zachowań drogowych piratów oddają policyjne statystyki. Od początku roku na lubuskich drogach doszło do 440 wypadków, w których życie straciło 60 osób, a 530 zostało rannych.

Wyzwanie czy kolejny problem? Jak reagujesz na nowe sytuacje?

Pytanie 1 z 10
Jesteś osobą, która na co dzień masz wszystko idealnie poukładane
Przegięła z prędkością na obwodnicy. Wybrała sąd zamiast mandatu