Cmentarz w Gorzowie

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / www.um.gorzow.pl

wszystkich świętych

Najważniejsze informacje przed Wszystkimi Świętymi w Gorzowie. Urząd miasta zabrał głos

2023-10-24 11:55

W miniony poniedziałek, wszystkie organy i służby zaangażowane w przygotowania do Wszystkich Świętych potwierdziły, że już podejmują środki mające na celu zapewnienie płynnego przebiegu tego dnia oraz dni bezpośrednio poprzedzających i następujących. Władze miasta zachęcają do skorzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej podczas wizyty na cmentarzu przy Żwirowej 1 listopada.

Już od piątku (27 października) od godziny 10.00 do czwartku (2 listopada) do godz. 7.00 nie będzie możliwości wjazdu dla wszystkich na teren cmentarza.

W związku z przebudową skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta, Żwirowej i Słowiańskiej, organizacja ruchu będzie wyglądała inaczej niż w latach poprzednich. Główne założenia to 1 listopada od godziny 7.00 do 20.00 wjazd w ulicę Żwirową od skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta zostanie dla ruchu kołowego zamknięty. Dodatkowo, w zależności od natężenia ruchu i zajętości parkingów przy ul. Żwirowej, zamknięcia wjazdu można spodziewać się w weekend (28-29 października) oraz we wtorek (31.10.) i czwartek (2 listopada) – o godzinach i dniach zamknięcia ulicy będzie decydować Policja.

Ograniczenia wjazdu nie dotyczą pojazdów uprzywilejowanych, autobusów MZK oraz taksówek (tylko pojazdy osobowe) dowożących osoby niepełnosprawne ruchowo.

Dojazd 1 listopada do parkingu dla samochodów osobowych przy bramie „B” będzie możliwy wyłącznie od strony Chwalęcic oraz ze względu na przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich, również ul. Owocową. W pozostałych dniach będzie uzależniony od natężenia ruchu.

Jeśli chodzi o parkowanie, to od 28 października (sobota) od godz. 10.00 do 1 listopada dopuszcza się parkowanie na prawym pasie jezdni ul. Słowiańskiej (w kierunku ronda Słowiańskiego). Udostępnione zostaną parkingi przy PWiK na ul. Kosynierów Gdyńskich oraz przy markecie „Products”. Parking przy bramie „A” od soboty (28 października) do czwartku (2 listopada) dostępny będzie wyłącznie dla osób niepełnosprawnych, taksówek oraz zaopatrzenia. Parking zorganizowany w poprzednich latach w parku Słowiańskim (tzw. plac cyrkowy) nie będzie dostępny do parkowania pojazdów. Przed bramą „B” zostanie wyłączony (27.10 – 1.11.) ostatni segment parkingu, który będzie przeznaczony pod handel. Wyłączony zostanie także pierwszy segment, gdzie funkcjonować będzie pętla autobusowa.

Urząd miasta poinformował także o kursowaniu komunikacji MZK tuż przed 1 listopada, ale także w samym dniu Wszystkich Świętych. 1 listopada przejazd liniami obsługującymi cmentarz komunalny przy ulicy Żwirowej, to jest 105, 111, 132 oraz „C” i „D” będzie bezpłatny.

Jakie są ceny zniczy w Gorzowie? Sprawdźcie!

Od soboty (28 października) do wtorku (31 października), a także w czwartek i piątek (2-3 listopada) częstotliwość kursowania linii 105, 111 oraz linii C i D w godzinach od 8.30 do 18.00 wyniesie co 30 minut. Linia 132 będzie kursować zgodnie z rozkładem jazdy dla danego typu dnia. 1 listopada kursowanie linii 105, 111, C i D w godzinach od 6.00 do 8.30 oraz od 18.00 do 20.00 co 20 minut, w godzinach 8.30 – 18.00 co 10 minut, linia 132 kursuje według rozkładu jazdy dla dnia świątecznego lub alternatywnie jak w dzień roboczy.

Ponadto 1 listopada w godzinach od 9.00 do 17.00 zwiększeniu ulegnie częstotliwość kursowania linii tramwajowych nr 1, 2 i 3; z 30 minut do 15, czyli zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze – czytamy w komunikacie.

Wszystkich Świętych 2022. Stare Powązki o zmroku. Zapomniany grób gwiazdy "Czterdziestolatka"