Młodzi ludzie

i

Autor: Unsplash

Najgorsze gminy lubuskiego. Odwracamy ranking "Dobra Gmina"

2023-01-20 14:48

Zielona Góra to najlepsze miasto do życia w całym województwie i jest na 15 miejscu w skali całego kraju. Są jednak gminy, które znajdują się na szarym końcu rankingu i tam - według autorów rankingu żyje się najgorzej. Jakie to gminy? Przeczytajcie w naszym artykule

Zielona Góra na pierwszym miejscu, Babimost na drugim miejscu, a Świdnica na trzecim miejscu. To czołówka w naszym województwie. A gdy odwrócimy tabelę?

Gdzie żyje się najgorzej w województwie lubuskim?

Najgorzej wypada gmina Bobrowice, która jest na szarym końcu rankingu - później Kożuchów, Żary, Maszewo i Przytoczna. Kolejne miejsca, nieco wyżej, ale to wciąż sama końcówka, bo czwarta dziesiątka, to gminy Nowe Miasteczko, Górzyca, Żagań, Lubsko, Wschowa i Strzelce Krajeńskie.

Trzecią dziesiątkę od dołu otwierają gminy: Trzciel, Krosno Odrzańskie, Gozdnica, Kolsko, Sulechów, Nowa Sól, Szczaniec, Witnica i Skąpe.

Autor opracowania rankingu "Gmina Dobra do Życia" prof. dr hab. Przemysław Śleszyński zaznaczył, że ranking stara się wypośrodkować „to, co możemy sami zrobić jako ludzie, jako władza, jako decydenci, jako samorządowcy i to, co jest stałe, niezależne”. W rankingu uwzględniono wszystkie 2477 gmin w Polsce.

QUIZ. Który z tych filmów pojawił się w kinie szybciej? Połowa punktów będzie sukcesem

Pytanie 1 z 15
Który film pojawił się w kinie szybciej?