Ekshibicjonista

i

Autor: Canva Pro

POLICJA

Nagi mężczyzna na polnej ścieżce. Obnaża się i straszy mieszkańców Gorzowa! Ekshibicjonistą zajmuje się policja

2023-08-11 9:34

Po Gorzowie grasuje zboczeniec, który obnaża się publicznie w okolicach ogródków działkowych i polnych ścieżek. Tym razem jedna z mieszkanek spotkała go na drodze prowadzącej od Okulickiego w kierunku Wojcieszyc. Policja wie o sprawie i pracuje nad wytypowaniem mężczyzny.

Nagi mężczyzna pokazuje swoje "wdzięki". Mieszkańcy ostrzegają

To już kolejny raz, gdy mieszkańcy ostrzegają przed półnagim mężczyzną. Wpis o jego kolejnym "ataku" pojawił się na jednej z grup w mediach społecznościowych. Zaniepokojona gorzowianka pisze:

Ostrzeżenie dla wszystkich korzystających ze ścieżki prowadzącej na Wojcieszyce od Okulickiego przez pola. Dzisiaj (10.08 - dop.red.) w godzinach popołudniowych mężczyzna obnazal się przy ścieżce. Biegałam z córką, wystraszył nas.... ucieklysmy. Często bawią się tam dzieciaki z osiedla. Uważajcie!"

W reakcji na post w komentarzach odezwały się osoby, które również spotkały mężczyznę. Jak się okazuje jest on widywany już od 1,5 roku!

Ten gościu rządzi tam od 1,5 roku. Spotkałam 2 razy zadzwoniłam na policję i jak widać nic nie zrobili" przyznaje jedna z kobiet.

"Taka sytuacja zdarza się już po raz enty, facet jak się okazuje jest nieuchwytny, albo zgłoszenie jest po prostu zlewane" pisze kolejna.

"Z tydzień temu dokładnie ta sama sytuacja miała tam miejsce. Starsza Pani zaczepiła nas mówiąc co jej się przytrafiło. Niestety tam jest pole kukurydzy więc znaleźć tego delikwenta nie będzie łatwo - policja przyjechała wtedy bardzo szybko" dodaje następna.

Policja pracuje nad sprawą. Każdy świadek proszony jest o zgłoszenie

Jak udało nam się dowiedzieć, gorzowscy policjanci otrzymali już kilka zgłoszeń na temat tego mężczyzny.

Wiemy, że ten człowiek pojawia się raz na jakiś czas czy to w okolicach działek, na Dekerta, Okulickiego czy Szarych Szeregów. W tym roku otrzymaliśmy kilka zgłoszeń i podejrzewamy, że dotyczą one jednej i tej samej osoby. W tej chwili cały czas pracujemy nad sprawą i na bieżąco reagujemy na otrzymywane sygnały. Na miejsce wysyłamy patrol interwencyjny. Będziemy dążyć do tego, żeby tego człowieka zatrzymać i rozliczyć" przyznał Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Każda osoba, która jest świadkiem takiego zdarzenia powinna jak najszybciej powiadomić policjantów. Ważne są także jakiekolwiek znaki szczególne u mężczyzny, które pozwolą w ustaleniu dokładnego rysopisu.

Jak się zachować, gdy ktoś się przy nas obnaża? Co robić na widok ekshibicjonisty?

Niewątpliwie znalezienie się w sytuacji, gdy ktoś niespodziewanie ukazuje nam się półnagi na środku drogi, może być stresujące. Takie wypadki spotykają przede wszystkim kobiety, które automatycznie wiążą taką sytuację z ewentualną próbą gwałtu.

Jednak, jak radzą specjaliści, w takich momentach trzeba przede wszystkim zachować zimną krew. Najlepiej odwrócić wzrok i odejść w swoim kierunku, a następnie wezwać policję lub straż miejską.

Wbrew niektórych opiniom lepiej nie reagować na takie "pokazy" śmiechem i nie poniżać ekshibicjonisty, ponieważ nie mamy pewności jak dalej się on zachowa.

Spacerując samemu po mniej uczęszczanych trasach, czy to w dzień czy w nocy, dobrze jest mieć ze sobą np. gaz pieprzowy, który może być pomocny w kryzysowej sytuacji.

Sonda
Miałaś/eś kiedyś do czynienia z ekshibicjonistą?