Policja

i

Autor: Pixabay

Na ulicach Gorzowa rozegrały się sceny jak z filmu

2020-05-07 11:09

Dwóch mężczyzn podejrzanych o o liczne kradzieże najpierw potrąciło policjanta, a później ruszyła za nimi zakrojona na szeroką skalę obława. 23 i 27-latek zostali ostatecznie zatrzymani kilka godzin później.

Zdarzenie miało swój początek wczoraj (06.05) przed godziną 20 na parkingu jednego z centrów handlowych w Gorzowie.

- Policjanci chcieli zatrzymać dwóch mężczyzn. Obaj byli typowani do kradzieży katalizatorów, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie województwa lubuskiego. Podczas próby zatrzymania został potrącony jeden z policjantów, który został przewieziony do szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Mężczyźni następnie uciekali osobowym audi w kierunku zachodnim. Po przejechaniu ok. kilometra porzucili auto przy Alejach 11 listopada i zaczęli uciekać pieszo. Za nimi ruszyła policyjna obława. Pierwszy z poszukiwanych - 27-latek został zatrzymany ok. godziny 22 w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów Krośnie Odrzańskim. Drugi z mężczyzn - próbował ok. godziny 1.30 w nocy wrócić do porzuconego wcześniej auta, gdzie wpadł prosto na mundurowych.

Mężczyźni odpowiedzą teraz za liczne kradzieże katalizatorów, potrącenie policjanta i ucieczkę przed funkcjonariuszami. Wkrótce zajmie się nimi prokurator, który przedstawi im zarzuty.