Park Siemiradzkiego zaraz po renowacji został pomazany.

i

Autor: bączka Park Siemiradzkiego w Gorzowie.

Gorzów: Szpecące graffiti w nowo wyremontowanym Parku Siemiradzkiego

2020-05-06 17:51

Ktoś popisał po elewacjach kolumn przy dwóch tarasach widokowych - na "Kozaczej Górze" i niedaleko "Schodów Donikąd". Sprawców nie udało się znaleźć, bo w tym miejscu nie ma monitoringu.

Miejscy urzędnicy proszą o pomoc mieszkańców, by zapobiegali takim sytuacjom w przyszłości.

- Jeżeli ktoś będzie świadkiem wandalizmu, to prosimy o dokumentowanie takich zdarzeń. Później należy to zgłosić odpowiednim służbom: policji lub straży miejskiej. W przypadku namierzenia sprawcy, to ta osoba zostanie obciążona kosztami naprawy - mówi Wiesław Ciepiela z Urzędu Miasta w Gorzowie.

Bohomazy przy tarasach widokowych Parku Siemiradzkiego mają zostać w niedalekiej przyszłości zamalowane. Być może zrobi to wykonawca prac remontowych.

Przypomnijmy, rewitalizacja Parku Siemiradzkiego w Gorzowie trwała kilka miesięcy i zakończyła się na początku tego roku. Koszt to ponad 6,5 miliona złotych.

Prace polegały na stworzeniu wygodnych ścieżek pieszo-rowerowych na terenie całego parku. Przy ścieżkach powstały nowe ławki i nowoczesne latarnie. Przy szlakach ustawiono też tablice z opisem oraz drogowskazy kierujące do najciekawszych punktów parku. Odnowiona została również architektura na obu punktach widokowych.