CMENTARZ

Na tym cmentarzu w Gorzowie straszy! O tym miejscu jest najgłośniej przed Wszystkimi Świętymi

2023-10-27 14:37

Przed nami 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych. W Gorzowie jest kilka cmentarzy, które będą oblegane przez mieszkańców właśnie w okolicach tej daty. Są jednak też takie miejsca, które są szczególnie zapomniane. Tak jest chociażby w przypadku cmentarzu świętokrzyskiego, którzy przylega do kościoła przy ul. Warszawskiej.

Ów cmentarz jest zaniedbany od wielu lat i widać to na każdym kroku, kiedy się obok niego przechodzi. Miejsce dosłownie odstrasza mieszkańców i tym samym jest przez wielu zapomniane. Dlaczego tak się dzieje?

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych na nekropolii rozpoczęły się prace porządkowe. Wszystko z myślą o osobach, które zechcą tego dnia odwiedzić cmentarz i zostawić znicze na grobach. Robotami zajmuje się gorzowski Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego przy wsparciu Inneko i... więźniów z gorzowskiego Zakładu Karnego.

Cmentarzem interesuje się społeczeństwo wyłącznie przed dniem Wszystkich Świętych. Poza tą datą jest zupełnie inaczej. Jak wygląda cmentarz świętokrzyski w Gorzowie w inne dni niż koniec października/początek listopada? Zobaczcie naszą galerię zdjęć. Tu potrzeba masę pracy i pieniędzy, aby to miejsce było częściej odwiedzane przez mieszkańców.

Największy grób świata, mogiła w powietrzu i cmentarz, na którym pochowano ojca Macieja Kurzajewskiego. Niezapomniani
Sonda
Często odwiedzasz cmentarze?