Gorzów: AJP

i

Autor: SG

Na AJP będzie szkoła doktorska. Na początek uczelnia przyjmie 24 osoby

2023-03-03 15:52

To efekt ewaluacji naukowej jaką przeszła gorzowska uczelnia. Na trzech kierunkach uzyskała prawo do prowadzenia studiów doktoranckich. Chodzi o językoznawstwo, pedagogikę i inżynierię mechaniczną.

AJP może wypuszczać doktorów w trzech specjalnościach. Od października gorzowska akademia uruchamia studia doktoranckie na kierunkach: językoznawstwo, pedagogika i inżynieria mechaniczna. Pozwala na to ocena jakości kształcenia dokonana przez ministerstwo edukacji i nauki. Na każdy kierunek uczelnia zamierza przyjąć po 8 osób. Kandydaci mogą pochodzić z całej Polski, a nawet Europy.

Rekrutacja przebiega w formule konkursowej. Wybieramy najlepszych. Językoznawca powinien być po studiach filologicznych, a student w zakresie inżynierii mechanicznej powinien mieć ukńczone studia politechniczne - mówi prof. Elżbieta Skorupska Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Akademia od 1 października uruchomi także szkołę doktorską. Studenci - doktoranci przygotowywać będą konferencje naukowe, robić badania i pisać artykuły do pism naukowych. Mogą liczyć na stypendium w wysokości minimalnej krajowej.

QUIZ. Jak nazywają się te postacie z kultowych seriali? Tylko prawdziwy fan odpowie na wszystkie pytania!

Pytanie 1 z 15
Kim jest ta dziewczyna?
Pierwsza miłość. Melka (Ewa Jakubowicz)