gorzów: psychologia

i

Autor: Pixabay

Gorzowska Biblioteka dołącza do walki o zdrowie psychiczne

2023-03-03 14:02

Wojewódzka i Miejska placówka Publiczna w Gorzowie od 4 marca gościć będzie w swoich murach prowadzone przez dwie fundacje warsztaty dla rodziców i dzieci, które na celu mają naprawę relacji rodzinnych. Nie jest to jednak pierwszy projekt, przy którym książnica współpracuje.

W ubiegłym roku organizowała w swoim budynku spotkania autorskie w tej tematyce, m. in. z Justyną Suchecką, czy Przemkiem Staroniem. Są tam jednak przede wszystkim dostępne książki, w tym te dla rodziców - mówi Marta Kudelska z WIMBP:

Mamy w swoich zasobach, szczególnie w wypożyczalni naukowej są te publikacje, poradniki, książki popularnonaukowe tego typu. I z naszych obserwacji wynika, że rodzice faktycznie starają się sięgać po taką literaturą.

Dostępna jest także literatura fachowa, najnowsze wydania podręczników znajdą psychologowie, psychiatrzy, czy psychoterapeuci. Są też pozycje dla nastolatków. Największym zainteresowaniem cieszą się książki na temat radzenia sobie ze stresem szkolnym i zgłębiania swoich emocji.

QUIZ. Trzy słowa, jedna książka. Rozpoznasz o jaką powieść chodzi? Test tylko dla moli książkowych!

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego. Róża, wąż, przyjaźń. Z jaką książką kojarzą ci się te słowa?