Policja

i

Autor: Komenda Miejska Policji zdjęcie ilustracyjne

ZDRODNIA

Morderstwo w trakcie imprezy w Kostrzynie nad Odrą. W sprawie aresztowano 67-letniego mężczyznę

2023-12-14 13:17

Lubuscy policjanci aresztowali mężczyznę podejrzanego o zamordowanie 37-latka. Jego ciało znaleziono w piątek (08.12) w jednym z mieszkań w centrum Kostrzyna (powiat gorzowski). Szczegóły zdarzenia nie są na razie znane, ale prokurator ujawnił, że do zbrodni mogło dojść w trakcie libacji alkoholowej.

Dramat w Kostrzynie nad Odrą. W trakcie libacji alkoholowej doszło do morderstwa

Do zbrodni z użyciem noża doszło kilka dni temu, najprawdopodobniej podczas alkoholowej libacji - poinformował w środę (13.12) Łukasz Gospodarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

Martwego 37-latka znaleziono w piątek (8 grudnia) w jednym z mieszkań w centrum Kostrzyna nad Odrą. Miał liczne rany zadane nożem.

Krótko potem doszło do zatrzymania podejrzanego o zabójstwo 62-latka, który był wówczas pod wpływem alkoholu.

Po wytrzeźwieniu prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa zagrożony nawet dożywotnim więzieniem i skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące, które sąd zastosował jako środek zapobiegawczy” – powiedział prokurator Gospodarek.

Dodał, że na razie prokuratura nie zdradza ustaleń co do samego przebiegu zajścia. Sekcja zwłok 37-latka potwierdziła, że obrażenia zadane nożem były przyczyną jego śmierci. Na miejscu przestępstwa znaleziono także nóż mogący być narzędziem zbrodni.

Pożar kurnika połączonego z budynkiem mieszkalnym pod Gorzowem

Sonda
Jak często pijesz alkohol?
18-letnia Wiktoria uduszona i zawinięta w folię. Brutalne morderstwo na Śląsku