Miód z gorzowskiej pasieki

i

Autor: Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM / Gorzów / www.facebook.com

PASIEKA

Miód z miejskiej pasieki już zebrany. Pszczoły się spisały

2024-05-27 14:01

Przeprowadzono pierwsze zbiory z miejskiej pasieki, czyli uli zlokalizowanych tuż przy Filharmonii Gorzowskiej. Gotowych jest ponad 100 słoiczków, które rozdawane będą przy okazji miejskich wydarzeń. Pysznego, słodkiego nektaru będzie więcej!

Obfite zbiory z miejskiej pasieki

Pszczółki z pasieki Pszczelissimo pod koniec kwietnia zadomowiły się na terenach zielonych zaraz za Filharmonią Gorzowską. Jak widać, nowe miejsce bardzo im się spodobało, bo od razu z zapałem przystąpiły do pracy, czego efektem są pierwsze zbiory miodu, przeprowadzone kilka dni temu.

Z zebranego miodu udało się przygotować łącznie 120 słoiczków o pojemności 210 ml. Te, jak informują urzędnicy: będą rozdawane mieszkańcom przy okazji różnego rodzaju miejskich akcji i wydarzeń.

Pszczoły są potrzebne środowisku

Miejska pasieka, która decyzją mieszkańców otrzymała nazwę Pszczelissimo, idealnie wpasowuje się w obecne trendy ochrony i dbania o środowisko. Pszczoły są bowiem niezwykle pożytecznymi owadami, pełniąc kluczową rolę w całym ekosystemie. Zapylają rośliny, umożliwiając rozwój nasion i owoców, a bez nich wiele gatunków zwierząt zostałoby bez pożywienia.

Produkowany przez nie miód ma z kolei wiele cennych dla zdrowia składników odżywczych i może być z powodzeniem stosowany zamiast niezdrowego cukru do różnego rodzaju wypieków czy też do herbaty.

Zobacz też: Kacza rodzina w asyście policji trafiła z powrotem do rzeki

Sonda
Boisz się owadów?
KATARZYNA PIEKARSKA OPIEKUJE SIĘ PSZCZOŁAMI