Pasieka

i

Autor: fot. Canva

MIASTO

Ule z pszczołami przy Filharmonii Gorzowskiej. Pasieka szuka nazwy. Czekają nagrody

2024-05-02 14:52

Pszczoły wiedzą co dobre i zadomowiły się tuż przy Filharmonii Gorzowskiej, skąd docierają do nich niezwykłe, muzyczne brzmienia. Wyjątkowa pasieka szuka teraz jeszcze bardziej wyjątkowej nazwy. Na autora najlepszej z nich czekają miejskie gadżety.

Miejska pasieka za Filharmonią

Cztery ule, a w nich tysiące, a nawet setki tysięcy pszczół, znalazły dla siebie idealne miejsce na terenach zielonych zaraz za Filharmonią Gorzowską. Zajmuje się nimi Pasieka Miodex, która początkowo planowała usadowić ule na dachu budynku. To się jednak nie udało, ale pszczoły zdają się tym zupełnie nie przejmować. Wygląda na to, że bardzo podoba im się otoczenie roślin, bliskość Warty, łąk i pól.

Warto podkreślić, że pszczoły to niezwykle pożyteczne zwierzęta i mówi się, że bez nich ludzkość mogłaby przetrwać zaledwie 2 lata. Dlatego im więcej pasiek w mieście, tym lepiej dla środowiska! Te niewielkie, żółto-czarne owady pełnią kluczową rolę w całym ekosystemie. Zapylają rośliny, umożliwiając rozwój nasion i owoców, a bez nich wiele gatunków zwierząt zostałoby bez pożywienia. Nie wspominając już o tym, że produkują pyszny miód!

Miejska pasieka szuka nazwy

Pszczele ule będą stać przy Filharmonii aż do września, czyli w szczytowym okresie kwitnięcia i pylenia roślin. Pasieka nie ma jednak nazwy, dlatego każda kreatywna osoba może się teraz wykazać!

𝑴𝒊𝒆𝒋𝒔𝒌𝒂 𝒑𝒂𝒔𝒊𝒆𝒌𝒂 𝒑𝒐𝒕𝒓𝒛𝒆𝒃𝒖𝒋𝒆 𝒏𝒂𝒛𝒘𝒚! 𝑪𝒛𝒆𝒌𝒂𝒎𝒚 𝒏𝒂 𝑾𝒂𝒔𝒛𝒆 𝒑𝒓𝒐𝒑𝒐𝒛𝒚𝒄𝒋𝒆. Tylko poważne oferty 😊 Najciekawszą nazwę wybierzemy, a dla autora przygotujemy zestaw miejskich gadżetów. Macie zadanie na majówkę! Do dzieła!" czytamy na facebookowym profilu miasta.

Swoje propozycje można wpisywać w komentarzach pod postem na Facebooku miasta Gorzowa.

Zobacz też: Ulica Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie już prawie gotowa!

Sonda
Boisz się owadów?
KATARZYNA PIEKARSKA OPIEKUJE SIĘ PSZCZOŁAMI