MIASTO

Kilkadziesiąt nowych miejsca parkingowych w Gorzowie. Na tej ulicy nie będzie już problemów z parkowaniem

2024-05-02 12:09

Już po wakacjach mieszkańcy jednej z gorzowskich ulic przestaną narzekać na brak miejsc parkingowych. Ponad 50 nowych stanowisk powstanie na ulicy Grabskiego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Więcej parkingów i nowych chodnik na Grabskiego

To inwestycja, na którą gorzowianie czekali od dawna. Nic dziwnego, bo przy ulicy Grabskiego niełatwo było znaleźć miejsce do zaparkowania. Już wkrótce się to zmieni, bo dzięki projektowi, który wygrał w Budżecie Obywatelskim, przy ulicy powstaną dokładnie 53 nowe miejsca do parkowania. A to nie koniec.

Oprócz miejsc parkingowych powstanie również nowy chodnik. Miejska zieleń wzbogaci się o kolejne dwadzieścia drzew. Aktualnie spółka przygotowuje się do podpisania umowy z wykonawcą - informuje Ewa Iwańska, dyrektor spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Roboty budowalne ruszą już pod koniec maja i potrwają trzy miesiące, a to oznacza, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego mieszkańcy będą mieli więcej parkingów. Pracami zajmie się firma Utwardzenia z Gorzowa, a całkowity koszt inwestycji wyniesie około 441 tys. zł.

Zobacz też: Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie już prawie gotowa!

Sonda
Zauważasz problemy z parkowaniem w Gorzowie?
Wojna o parkowanie na Mokotowie. Mieszkańcy wściekli na urzędników