Mini bus

i

Autor: fot. Canva/Apriori1

KOMUNIKACJA

Mikrobusy na osiedlach. Innowacyjne rozwiązanie dla studentów w Gorzowie

2024-07-02 15:13

Tego jeszcze w Gorzowie nie było, a i na skalę całego kraju to dość innowacyjne rozwiązanie. Miasto szykuje dużą rewolucję w zakresie komunikacji i wszystko wskazuje na to, że już wkrótce na ulicach pojawią się mini busy. Jak przyznają urzędnicy: wszystko z myślą o studentach oraz osobach starszych.

Nowe rozwiązanie komunikacyjne w Gorzowie. Mini busy na ulicach

To zupełnie nowy pomysł będący efektem porozumienia podpisanego przez miasto z Platformą Obywatelską. Zgodnie z założeniem, na gorzowskich ulicach miałyby się pojawić tzw. mikrobusy, czyli pojazdy dowożące pasażerów do poszczególnych przystanków, ale mniejsze niż tradycyjne autobusy, które nie wszędzie mogą wjechać.

Jak wskazują urzędnicy, inicjatywa zrodziła się przede wszystkim z myślą o studentach mających zajęcia na terenie kampusu przy ulicy Chopina. Obecnie dojazd tam jest mocno utrudniony, ponieważ ze względu na wyjątkowo wąskie uliczki, nie może tam wjechać żaden z pojazdów MZK.

Minibusy najpierw pojawią się na Chopina

Urzędnicy zaznaczają, że program pilotażowy z wykorzystaniem mikrobusów najpierw prowadzony będzie na terenie kampusu AJP przy ulicy Chopina. To właśnie tam odbywają się zajęcia dla studentów Akademii.

Do kampusu i do osiedla, które wokół jest, nie ma w ogóle komunikacji. Niestety duże autobusy nie są w stanie tamtędy przejechać, bo uliczki są po prostu zbyt wąskie. Dlatego pilotażowo chcemy puścić tam busa, który będzie kursował w regularnym rozkładzie jazdy — przyznał Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Z busów z pewnością skorzystają także seniorzy, którzy z racji wieku mogą mieć duże problemy z wejściem na wysokie wzniesienie przy Chopina. Jeśli projekt się sprawdzi, być może zostanie wprowadzony na stałe. Pierwsze mini busy mają się pojawić na ulicach jeszcze tej jesieni.

Zobacz też: Skoczył na główkę do miejskiej fontanny! To nie mogło się dobrze skończyć

Sonda
Myślisz, że mini busy to dobry pomysł?
Kierowca autobusu przeprasza za swój czyn