Galeria z meczu ebut.pl Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia

żużel

Mieli spaść z PGE Ekstraligi, a walczą o medale. Stal Gorzów sprawi niespodziankę?

2023-08-07 17:51

Ebut.pl Stal Gorzów oficjalnie już pojedzie w play-offach PGE Ekstraligi. Po 14. kolejkach drużyna Stanisława Chomskiego zajęła trzecie miejsce, choć przed sezonem przez niektórych była skazywana nawet na spadek.

Po odejściu Bartosza Zmarzlika do Platinum Motoru Lublin wydawało się, że gorzowianie znacznie obniżą loty i bez trzykrotnego mistrza świata sobie po prostu nie poradzą. Najwięksi krytycy skazywali ebut.pl Stal nawet na spadek, a stało się zupełnie inaczej.

Gorzowianie zaczęli rozgrywki PGE Ekstraligi od minimalnej porażki w Toruniu i już wtedy głośno mówiło się o tym, że Stal może postraszyć i jeszcze nie raz zaskoczyć. Tak też się stało i to bardzo szybko. W trzeciej kolejce gorzowianie sensacyjnie zremisowali 45:45 z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Po tym meczu rywale Stali nabrali jeszcze większego respektu. Późniejsze, wkalkulowane porażki z lublinianami i wrocławianami (dwukrotnie) nie zamazały bardzo dobrego sezonu w wykonaniu gorzowskich żużlowców.

Kontuzje oszczędziły Stal Gorzów

Jakby nie patrzeć urazy opuściły w tym roku zawodników Stali Gorzów. Wyjątkiem jest Mateusz Bartkowiak, który nie tak dawno złamał łopatkę i najprawdopodobniej zakończył tegoroczny sezon. Poza młodzieżowcem ebut.pl Stali Gorzów, to wszyscy przejechali wszystkie spotkania bez żadnej kontuzji. Oczywiście, problemy ze stopą przed wyjazdowym meczem w Lesznie miał Oskar Fajfer, ale w meczu oficjalnie pojechał i otarł się o komplet punktów.

Przed fazą play-off gorzowianie są uważani nawet do awansu do czołowej trójki, co przed sezonem na pewno było brane w ciemno przez zarząd ebut.pl Stali. Pierwsi na drodze po medal staną zawodnicy Tauron Włókniarza Częstochowa, z którymi gorzowianie nie tak dawno się zmierzyli i okazali się lepsi w dwumeczu. Czy już w przyszłą niedzielę będzie podobnie? Patrząc na historię spotkań obu zespołów, to gorzowianie uwielbiają jeździć na częstochowskim stadionie. Minusem jest to, że Włókniarz też lubi jeździć w Gorzowie, co pokazał chociażby rok temu.

Faktem jest, że dwumecz z Tauron Włókniarzem będzie bardzo emocjonujący i z pewnością będzie się wszystko rozgrywać w końcówkach obu meczów.

85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"
Sonda
Śledzisz mecze Stali Gorzów?