oszuści mrzecz

i

Autor: foto. lubuska policja

Międzyrzecz: Okradli staruszę ale niedługo cieszyli się łupem

2021-01-21 11:09

Oszukali starsza kobietę ukradli jej oszczędności, ale​ łupem długo się nie cieszyli. Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy ukradli 85- latce 36 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło przy jednej z aptek w Międzyrzeczu.

Kobieta zaczepiła 85-latkę i zaoferowała pomoc w uzyskaniu zwrotu kosztów za leczenie. Seniorka zaprosiła ją do domu. Podczas rozmowy, zaczęła szukać odcinka swojej renty. Przy okazji wyjęła przy tym pieniądze- swoje oszczędności. Obie kobiety wyszły wspólnie z mieszkania, a kiedy starsza pani wróciła okazało się że pieniędzy już nie ma. Policjantom udało się ustalić jakim samochodem poruszała się złodziejka oraz to że w sprawę zamieszany jest też mężczyzna. Okazało się, że wytypowana kobieta jest już poszukiwana w podobnej sprawie.

Przeszukano jej mieszkanie, w którym znaleziono dużą ilość złotej biżuterii oraz pieniędzy w kwocie przewyższającej tą, która została skradziona pokrzywdzonej. 55-latka i 66-letni mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara do pięciu lat więzienia. Na trzy miesiące trafili do aresztu.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
NIEBEZPIECZNA ZABAWA! Drifty i kulig za autem. Policja wkroczyła do akcji [WIDEO]