Jak kupić tani węgiel od samorządu? Czy trzeba złożyć wniosek?

i

Autor: Unsplash Jak kupić tani węgiel od samorządu? Czy trzeba złożyć wniosek?

Międzyrzecz: Mieszkańcy już mogą korzystać z dodatku węglowego. Ile kosztuje węgiel?

2022-11-09 15:49

W Gminie Międzyrzecz można już zakupywać paliwo stałe z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych, znajdujących się na jej terenie. Znamy cenę za tonę węgla.

Zakupu węgla będzie można dokonać po złożeniu wniosku, którego wzór jest dostępny poniżej na stronie internetowej Gminy Międzyrzecz lub do pobrania w punkcie podawczym Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236), do zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, tj.:

  • przyznano lub wypłacono jej dodatek węglowy;
  • jeśli nie został złożony wniosek o wypłatę dodatku węglowego, a zostało dokonane zgłoszenie lub został wpisany węgiel jako główne źródło ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Dwukrotnie będzie można nabyć węgiel w Gminie Międzyrzecz

Uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym będzie mogła nabyć węgiel w dwóćh partiach. Chodzi o pierwsze 1,5 tony do 31 grudnia 2022r. i drugą partię do 30 kwietnia 2023r.

Ile będzie kosztować węgiel w Gminie Międzyrzecz?

Burmistrz Międzyrzecza informuje, że gmina będzie sprzedawać mieszkańcom węgiel po cenie nie wyższej niż 2000zł brutto za tonę.

Wszelkie informacje, dotyczące dystrybucji węgla z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych w ramach zakupu preferencyjnego będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Gminy Międzyrzecz.

Sonda
Czy zamierzasz złożyć wniosek o dodatek węglowy?