Pierwszy trening ebut.pl Stali Gorzów na własnym torze

i

Autor: pci

ŻUŻEL

Mecz Stali Gorzów z GKM-em Grudziądz zagrożony? Reżyserem spotkania znów może być pogoda!

2023-04-12 11:12

Od początku roku pogoda nie daje za wygraną w Gorzowie i praktycznie co tydzień przez kilka dni pada deszcz. To nie ułatwia pracy sztabowi szkoleniowemu, który w pocie czoła pracuje nad tym, aby żużlowcy mieli jak najlepsze warunki do trenowania.

Przedsezonowe testy z Lesznem i Wrocławiem gorzowianie mogli wyrzucić do kosza, bo pogoda nie pozwalała na ściganie się na stadionie im. Edward Jancarza. Jak się okazuje, problem z pogodą może być także podczas inauguracji PGE Ekstraligi w Gorzowie, gdzie ebut.pl Stal w najbliższy piątek (14 kwietnia) ma zmierzyć się z Zooleszcz GKM-em Grudziądz.

Sprawdziliśmy prognozę pogody na kilku portalach i wszystkie z nich wskazują jedno - opad deszczu. Co prawda niewielki, bo na poziomie 0,2-0.9 mm/m2, ale padać ma przez cały dzień. Jeśli dodamy do tego zachmurzone niebo i wiatr, to może oznaczać, że mecz Stali z GKM-em stoi pod znakiem zapytania. W klubie i w PGE Ekstralidze czekają na rozwój wydarzeń. Na razie żadne ruchy nie są podejmowane.

Mecz Stali z GKM się nie odbędzie? Pomóc może tylko jedno

Mowa o plandece, która od zeszłego roku jest obowiązkowa praktycznie na wszystkich stadionach PGE Ekstraligi (wyjątkiem jest Toruń, gdzie tor jest pod dachem). Czy w Gorzowie zdecydują się na taki ruch? Wszystko musi odbyć się w porozumieniu z działaczami PGE Ekstraligi. Pierwsze decyzje mogą zapaść nawet w przeciągu kilku godzin.

Awizowane składy na mecz Stal Gorzów - GKM Grudziądz 2023

  • STAL: 9. Szymon Woźniak, 10. Oskar Fajfer, 11. Martin Vaculik, 12. Wiktor Jasiński, 13. Anders Thomsen, 14. Oskar Paluch, 15. Mateusz Bartkowiak. Trener Stanisław Chomski.

  • GKM: 1. Frederik Jakobsen, 2. Max Fricke, 3. Gleb Czugunow, 4. Norbert Krakowiak, 5. Nicki Pedersen, 6. Kacper Pludra, 7. Kacper Łobodziński. Trener: Janusz Ślączka.

  • Sędziuje: Paweł Słupski.

Stal Gorzów - GKM Grudziądz 2023. Gdzie oglądać?

Transmisja z tego spotkania zaplanowana jest w stacji Eleven Sports 2, 14 kwietnia od 17:30.

Wywiad z Bartoszem Zmarzlikiem przed startem Ekstraligi
Sonda
Ile punktów zdobędzie ebut.pl Stal Gorzów w tym meczu?