Marsz dla Jezusa Gorzów

i

Autor: Canva Pro

RELIGIA

Marsz dla Jezusa w Gorzowie. Wierni przejdą ulicami miasta

2023-08-23 15:34

W Gorzowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, ważne dla wszystkich chrześcijan. Wierni spotkają się w jednym miejscu, by wspólnie przemaszerować ulicami modlac się i wyśpiewując uwielbienie dla Jezusa Chrystusa. W marszu moze wziać udział każdy chętny! Kiedy i gdzie wyruszy kolumna wiernych?

Marsze dla Jezusa organizowane są w całej Polsce. Najpierw odbyły się w Warszawie, a później idea marszu została przeniesiona na wiele innych polskich miast.

Marsz dla Jezusa - czym jest i po co?

Marsz dla Jezusa to uroczysty pochód organizowany przez kościoły ewangelickie. Najpierw uczestnicy idą ulicami miasta, a przemarszowi towarzyszą religijne pieśni, modlitwy, a nawet taniec. Wszystko zakończone zostaje religijnymi koncertami i występami.

Jak informują organizatorzy: celem i ideą marszu jest duchowe przebudzenie oraz podjęcie walki duchowej mającej na celu poprawę sytuacji w mieście, Europie i na świecie. Ma sie to dokonać poprzez jedność, wpsółpracę, modlitwę, ewangelizację, świadectwo i w rezultacie zmiany. To też manifestacja swojej wiary i pokazanie świadectwa postępowania zgodnie z przykazaniami Ewangelii.

Marsz dla Jezusa w Gorzowie. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Gorzowscy wierni spotkają się już w najbliższy piątek (25.08) na Bulwarze Zachodnim. To właśnie stamtąd wyruszą w pochód. Sam marsz ma się rozpocząć o godzinie 17:00, ale organizatorzy apelują o przybycie godzinę wcześniej.

W niniejszym Marszu dla Jezusa każdy może wziąć udział bez względu na wyznanie. Marsz będzie publiczną deklaracją przynależności do Jezusa oraz świadectwem wiary w biblijną prawdę, że tylko On jest Drogą. Każdy, kto uważa się za chrześcijanina, może utożsamić się z tym przesłaniem i wspólnie z nami wyrazić to w niniejszej formie. Podczas Marszu będziemy śpiewać znane chrześcijańskie refreny, modlić się o Gorzów Wlkp. oraz wygłaszać podstawowe prawdy Ewangelii.Po Marszu zapraszamy na spotkanie ewangelizacyjne z koncertami, przesłaniem i modlitwą uzdrowienia" zachęcają organizatorzy.

Utrudnienia w ruchu w związku z Marszem dla Jezusa

Na odcinkach, którymi będzie się poruszać kolumna pieszych, kierowcy muszą się liczyć z chwilowymi utrudnieniami w ruchu.

Wierni wyruszą z Bulwaru Zachodniego i skierują się na Most Staromiejski. Po dojściu do ronda zawrócą i ruszą w stronę ulicy Chrobrego. Dalej pójdą ul. Dąbrowskiego, Borowskiego, Mieszka I aż na Plac Grunwaldzki.

Od godziny 18:00 na Placu Grunwaldzkim zaplanowano spotkanie ewangelizacyjne z koncertami i modlitwą.

Zobacz też: Marsz dla Życia i Rodziny w Lesznie

Sonda
Czy jesteś osobą wierzącą?
Marsz dla Życia i Rodziny 2021. Radosny tłum przeszedł ulicami Bydgoszczy