lgbt, tęcza, marsz równości - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

MIASTO

Marsz Onanistów w Gorzowie?! Jest ostateczna decyzja władz Gorzowa. Nie wszyscy będą zadowoleni

2023-08-18 8:46

W Urzędzie Miasta Gorzowa pojawiło się zgłoszenie odnoszące się do planowania nietypowego marszu. Mowa o "Marszu Onanistów z Trzepaczkami". Inicjatorzy pragnęli, aby wydarzenie to miało miejsce tego samego dnia, co Marsz Równości oraz by przebiegało tą samą trasą.

Miasto Gorzów jest obecnie skupione na organizowaniu różnych marszów. W drugiej połowie sierpnia zaplanowano wiele różnorodnych przemarszów. 19 sierpnia 2023 roku o godzinie 15:00 odbędzie się III Marsz Równości, a sześć dni później zostanie zorganizowany Marsz dla Jezusa.

14 sierpnia w Urzędzie Miasta Gorzowa wpłynęła informacja odnośnie do kolejnego przemarszu. Dokument ten został złożony w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa i nie podano w nim szczegółów dotyczących osoby organizującej to wydarzenie.

Zawiadomienie odnosiło się do "Marszu Onanistów z Trzepaczkami", który planowano przeprowadzić 19 sierpnia 2023 roku o godzinie 14:30. Trasa przemarszu miała być taka sama, jak dla Marszu Równości.

W taki sposób osoba o konserwatywnych poglądach z Gorzowa chciała uniemożliwić przeprowadzenie III Marszu Równości. W środę, 16 sierpnia 2023 roku, miasto wydało oświadczenie o zakazie organizacji tego zgromadzenia.

Urzędnicy wskazują dwa główne powody dla takiej decyzji. Po pierwsze, wniosek został złożony zbyt późno. Po drugie, w zawiadomieniu podano, że miejsce przemarszu miał być Stary Rynek oraz że trasa Marszu Onanistów pokrywałaby się z trasą Marszu Równości.

A tak wyglądał Marsz Równości na Pol'and'Rock Festival 2023. Koniecznie zajrzyjcie do zdjęć!

Przypomnijmy, że trzeci Marsz Równości w Gorzowie rozpocznie się 19 sierpnia 2023 roku o godzinie 15:00 na Starym Rynku, a jego hasłem przewodnim będzie "Żadnych półśrodków!". Organizatorem tego marszu, podobnie jak w poprzednim roku, jest stowarzyszenie TęczArt.

4. Szczeciński Marsz Równości. Tęczowy korowód na ulicach miasta
Sonda
Co sądzisz o Paradzie Równości?